Jāņa Daliņa stadions: darbi, darbi, darbi...

Otrdien Liesma pabija tādā pamatīgākā informatīvā ekskursijā, iepazīstoties ar visu jau paveikto Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijas projektā, klātienē arī no iekšpuses paraudzīja, kā top šobrīd modernākais multifunkcionālais sporta komplekss Latvijā. Par objektā jau paveikto, kā arī par turp­mākajiem darbiem zinīgs stāstītājs bija Valmieras pašvaldības būvinženieris Egīls Jansons. Lūk, galvenās lietas no viņa teiktā.

Nosacīti var uzskatīt, ka viss topošais dižobjekts sadalāms četrās daļās: vieglatlētikas stadions ar futbola laukumu, tribīnes, viegl­atlētikas manēža un viesnīca. Katrā no tām vēl darāmā daudz, arī gatavības pakāpe atšķirīga. Bet – visu pēc kārtas!

Visā objektā par 100% veikta pamatu izbūve un izveidotas konstruktīvās grīdas. Tribīņu daļā atlikuši kādi 20% no melno grīdu apjomā veicamajiem darbiem, tas saistīts ar tribīņu jumta metāla konstrukciju ekspertīzi. Tā beigusies, līdz ar to par pilnībā pabeigtu var uzskatīt visu metāla konstrukciju montāžu, vēl šonedēļ uzstādīs pēdējās – evakuācijai paredzētās ārējās metāla kāpnes. Tāpat šonedēļ tiks pabeigti galvenie darbi tribīņu jumtam, kārtībā arī lielākā daļa no ēku kompleksa fasādēm. Viesnīcā iekštelpās jau nogruntētas sienas, te atlicis vēl ierīkot griestus un grīdas, izflīzēt tualetes un dušas telpas un uzstādīt tur santehniku un pārējo nepieciešamo aprīkojumu. Manēžā melnā grīda pabeigta, drīz finišēs arī ventilācijas darbi. Savā vietā – uz jumta – ir arī kompleksa autonomās centralizētās apkures, tā notiks ar dabas gāzi, katls, arī gāzes pievads jau kārtībā. Stadiona daļā  izbūvētas visas melnās kārtas, savā vietā arī visas pazemes inženierkomunikācijas, drīzumā betonēs lodes grūšanas un diska mešanas sektorus. Šī stadiona daļa vēl iepauzē, gaidot akceptu pēdējām niansēm projekta risinājumos. Uzstādīta arī zibens aizsardzība viesnīcas manēžas daļā, jo abas šīs ēkas faktiski veido vienu veselu. Visā objekta teritorijā jau sākušies labiekārtošanas darbi, top arī veloceliņš, kas – apgaismots – pa perimetru būs apkārt visam stadiona kompleksam. 

Šobrīd ik dienu, neskatoties uz pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, objektā rosās vidēji 65 strādnieki. Starp citu, katru rītu ikvienam, kurš ierodas objektā, tiek izmērīta temperatūra. Stadiona rekonstrukcijas projekta ģenerāluzņēmējs ir YIT Infra Latvija, šīs kompānijas vīri veic arī labiekārtošanas darbus. Tribīņu jumtu būvē SIA SCM Latvia no Mārupes novada, palīgos te valmierieši no SIA Krafter. Iekšējās inženierkomunikācijas būvē un starpsienas uzstāda SIA ARMS Group no Ķekavas novada, fasādes veido un tribīnes būvē rīdzinieki no SIA E un E, visas stiklotās konstrukcijas izgatavo un uzstāda SIA UPPE no Ozolnieku novada, iekšējās apdares darbus viesnīcā veic SIA ArTaz no Salacgrīvas novada. Par ārējo un iekšējo elektroapgādi objektā gādā Valmieras SIA Woltec, valmieriešiem ar iekšējo vājstrāvas tīklu ierīkošanu palīdz SIA Drošības nams no Priekuļu novada.   

Vēl daži vārdi par darbu gaitu. Ne tik ātri, kā būtu gribējies, tapis tribīņu jumts. Iemesls objektīvs – tā kā šis objekts ir tā sauktā trešās kategorijas būve, tad katra, pat neliela, izmaiņa projektā prasa jaunu dokumentāciju un ekspertīzi. Tikai nesen šāds process beidzies jumta metāla konstrukcijām, tagad nu strādniekiem finiša taisne vaļā. Šādas pašas likumā paredzētas procedūras nedaudz piebremzējušas darbus stadiona plašumos – vēl tiek precizētas galīgās augstuma atzīmes skrejceļam un futbola laukumam. Iespējams, savas korekcijas darbu termiņos ieviesīs arī izejmateriālu piegāde, kas globālās pandēmijas apstākļos patlaban noteikti nav vienkāršojusies, piemēram, projektā paredzētajām flīzēm ražotājs ir Portugāles uzņēmums. 

Katrā ziņā šodien Jāņa Daliņa stadionā darbs dzen darbu. Celtnieki strādā plašā frontē.

SKATS NO SAJŪTU PARKA PUSES. Priekšplānā top pamatne bruģim stadiona teritorijā paredzētajam auto stāvlaukumam, fonā redzams tīkams krāsu kontrasts: praktiski jau gandrīz gatavā baltā viesnīcas fasāde, koši karmīnsarkanais tribīņu sāns un tumšais stiklojums. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru