Ja saimnieko gudri un ar prātu

- 16.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinām stāstu sēriju par Vidzemes plānošanas reģiona tradicionālā pasākuma «Vidzemnieku dārza svētki» šā gada apbalvotajiem Stāmerienas pilī. Nominācijā «Saimniecība» suminājumus saņēma Raunas novada zemnieku saimniecības «Pintāni» jaunais saimnieks KĀRLIS PINTĀNS.

Mērķis: pašpietiekama un moderna piena lopkopības saimniecība

Iepazīstoties ar Kārli, uzreiz top skaidrs, ka viņš ir tehnisks cilvēks, jo kā nekā studējis RTU un pēc profesijas ir elektrosistēmu tehniķis.

Kad viņš pirms pieciem gadiem no vecākiem pārņēma 1994. gadā izveidoto saimniecību, kurā piena ražošana notika vecā, vēl padomju laiku fermā, ganāmpulkā bijušas 35 govis. Kārlis saimniecībā ienācis ar savu dzīves filozofiju un savu pievienoto vērtību. 

«Lai ietu laika prasībām līdzi, vēlējos saimniekot gudrāk, lietā liekot modernās tehnoloģijas. Tiesa, esmu reālists, tādēļ, lai savu un saimniecības tālāko attīstību pārāk nesasaistītu ilgās, grūti īstenojamās kredītsaistībās, modernizācijai izvēlējos savu variantu. Tas notiek pakāpeniski, maksimāli daudz padarot pašiem, ar iespējamiem finansiālā atbalsta projektiem palīgos piesaistot vien pašu nepieciešamāko. Paldies firmas «Leveria» speciālistiem par palīdzību projektu rakstīšanā.

Tur, kur pašlaik atrodas jaunā govju nepiesietās turēšanas ferma 100 slaucamajām govīm, sākotnēji bija paredzēta ES prasībām atbilstošas mēslu krātuves būvniecība. Nospriedu – ja jau reiz būvē, tad lai arī iet viss no jauna!

STĀMERIENĀ. Kārlis (vidū) šovasar – vidzemnieku godināšanā kopā ar Vidzemes plānošanas reģiona un Raunas novada pašvaldības vadību. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Novadnieks - 16.Septembris, 2020 - 23:27

Cik ilgi Liesma turpinās publicēt par naudas izkrāpšanu aizdomās turētā Hardija Venta bildi, kurš stāvēt blakus novados tiešām izcili saimniekojošajiem gan nav pelnījis.

Valmieras puika - 17.Septembris, 2020 - 12:04

In reply to by Novadnieks

Aizdomas ir apsūdzības māte - tā ir teicis viens no čekas pirmiem priekšniekiem - Felikss Edmunda dēls Dzeržinskis. Diemžēl šodien politiskie spēki, iespējams, Vienotība, lai tiktu pie siles, izmanto čekas metodes.
Hardijam Ventam jānovēl izturību cīņā ar (iespējams) Vienotības shēmotājiem.

Pievienot komentāru