Ja mīl Latviju

- 1.Novembris, 2012
Viesis
Laikrakstā

29. oktobrī Valmieras Svētā Sīmaņa draudzē kalpot sācis mācītājs MAGNUSS OLSONS (Magnus Olsson). Draudzes līdzšinējais virsmācītājs Kārlis Rūdolfs Zikmanis turpmāk kalpos Daugavgrīvas Baltajā un Jaunciema draudzē.

Mācītājs Olsons ir zviedrs. Jau itin labi runā latviski. 1999. gada 3. novembrī Rīgas Domā LELB arhibīskaps Jānis Vanags Magnusu Olsonu ordinēja mācītāja kārtā. Viņš septiņus gadus ir kalpojis Kārķu draudzē, vēlāk arī Limbažu draudzē.

Mācītāj, kur ir jūsu dzimtā puse?

Esmu dzimis Zviedrijas dienvidos Ronnebī pilsētā, kas atrodas pie Baltijas jūras. Tur ieguvu pamatizglītību, bet Gēteborgas universitātē piecus gadus studēju teoloģiju. Pēdējo kursu pabeidzu jau Rīgā. Maģistra darbu rakstīju par Latvijas baznīcām senajos zviedru laikos.

Kādēļ izvēlējāties studēt tieši teoloģiju?

Mana ģimene nebija kristīga. Zviedrijā jau gandrīz par tradīciju kļuvis, ka bērnus krista zīdaiņa vecumā, bet, sasniedzot 14 gadus un apgūstot iesvētes mācības kursu, iesvēta. Es par ticības jautājumiem īpaši nedomāju līdz kādam neparastam atgadījumam savos 18 gados. Toreiz 28. septembra naktī mūžībā aizgāja mana vecmāmiņa, ar kuru mani saistīja īpaša tuvība. Tajā naktī mani it kā kāds pamodināja. Piecēlos. Piegāju pie grāmatu plaukta un, neko nedomādams, paņēmu ... Bībeli. Atvēru un lasīju Jāņa atklāsmes grāmatas pēdējo nodaļu. Mani pārņēma neizsakāms miers. Tā bija zīme no Augšienes! Tas bija Dieva aicinājums!

Sāku ticēt un kļuvu par kristieti. Baznīcā apmeklēju dievkalpojumus un ar patiku iesaistījos jauniešu grupā. Tad sekoja dienests armijā, kas tolaik vēl bija obligāts. Dienēju flotē, biju stūrmanis. Pēc armijas savas zinības papildināju misijas kalpošanā Gēteborgā. Izgāju Zviedrijas baznīcas pamatkursus, klausoties ne tikai mācītāju, bet arī baznīcas mūziķu un diakonu lekcijas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru