Izvēlas apgūt svešvalodu

- 18.Janvāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vairāk nekā 20 Valmieras seniori pēc daudzu gadu pārtraukuma sēdušies skolas solā. Dāmas un kungi vēlas mācīties angļu valodu.

Iemesli, kāpēc cilvēki pāri pusmūžam izvēlējušies divreiz nedēļā iet uz bezmaksas nodarbībām, ir dažādi: bērni, mazbērni dzīvo ārvalstīs, tāpēc jādodas ciemos un ir neērti neprast kaut vai sasveicināties ar ļaudīm, kurus sanāk satikt uz ielas, veikalos; ir seniori, kuri ļaujas ceļotpriekam un arī vēlas, lai, skatot kādu svešu zemi, uztvertu kaut pamatinformāciju, kuru stāsta; ir kundzes, kuras vienkārši metušas izaicinājumu un mēģina atsvaidzināt skolas laikā gūtās valodas iemaņas; ir cilvēki brieduma gados, kuri sapratuši, ka angļu valoda strauji ienāk Latvijas ikdienā, tā kļūst par otru valodu: televīzijā, uz preču etiķetēm, satiekot cilvēkus uz ielām, jo arī Valmieru apmeklē arvien vairāk tūristu, tostarp igauņu, kuri bieži gatavi sarunāties angļu valodā.

«Jūties kā muļķis, ka nevari cilvēkam, kurš taujā, neko paskaidrot,» sacīja daudzi apņēmīgie, kuriem galvas sirmas, bet prāts pagalam možs.

Bezmaksas nodarbības senioriem notiek Garā ielā 10, kur darbojas Valmieras Novada fonds, un, ja tā drīkst teikt, angļu valodas mācīšanai tiek izmantoti arī fonda intelektuālie un radošie resursi. Ar nevalstiskās organizācijas starpniecību pašlaik Valmierā strādā seši brīvprātīgie — jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, kuri labprāt līdzdarbojas sociālajā sfērā.

IZRUNA UN RAKSTĪBA ATŠĶIRAS — vienu no angļu valodas iezīmēm senioriem jau pirmajā nodarbībā nosauca Aleksandra un ķērās kopā ar senioriem iepazīt angļu valodas alfabētu. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru