Izšūtais skaistums

- 12.Janvāris, 2024
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Ziedu melodijas» ir izstāde, kas līdz janvāra beigām skatāma Kocēnu bibliotēkā. Izstādē var brīnīties par izšūtām gleznām.

Gleznot var dažādi – ar eļļas krāsām un akvareli, ar akrilu un ogli, un tagad jau zināms, ka var arī, līmējot dimantiņus un liekot krāsas uz laukumiem, ņemot vērā skaitļu norādes. Bet valmieriete Guna Biele glezno ar adatu un diegu. Pirmais, ko visi šajos darbos apbrīno, ir Gunas pacietība un tikai pēc tam pievēršas tām skaistajām ziedu kompozīcijām, kas tapušas vairāku mēnešu garumā. 

«Kad sašuj, jā, tad ir tāda forša sajūta, ka pašam patīk, ka vari iepriecināt citus, ir tik skaisti! Man ļoti patīk izšūšana, tā nomierina arī nervus,» saka Guna, jo viņai patīk pats ilgais gleznas tapšanas darba process, viņa nedzenas pēc ātra rezultāta, bet izpatīk smalkumam. 

«Es katalogos izskatu bildes, kas man patīk, tās pasūtu. Izšūšana notiek pēc jau uzzīmētām gleznu shēmām, un atbilstošie, vajadzīgie diegu toņi nāk komplektā. Ir parastās un krāsainās shēmas, un katrai zīmējuma rūtiņai atbilst konkrētais tonis,» stāsta Guna un liek noprast, ka šo izšūto gleznu tapšanu var salīdzināt ar gleznu zīmēšanu pēc skaitļu shēmām, bet ir viena būtiska atšķirība – ota vai adata.

CERIŅI KRUSTDŪRIENĀ – tā pierakstīts pie šī skaistuma. Izšūtā glezna un tās autore Guna Biele. Foto no personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
interesents - 12.Janvāris, 2024 - 14:45

Gleznot nevar ar diegiem. Darbus vajadzētu dēvēt par miniaturgobelēniem un ne gleznām. Lai veicas darbu autorei!

Pievienot komentāru