Izglābtas 46 jaundzimušo dzīvības

- 27.Septembris, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Glābējsilīte jeb BabyBox ir traģiska nozieguma profilakses projekts, kas 10 gadu darbības laikā Latvijā ir izglābis 46 jaundzimušo dzīvības.

Lielākā daļa atstāto bērnu ir atraduši savu vietu mīlošās ģimenēs, un divi no bērniem ir atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs.

Latvijā pirmā glābējsilīte tika atklāta 2009. gada 8. septembrī Rīgā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, pateicoties farmācijas kompānijas Gedeon Richer idejai un iniciatīvai.

Šobrīd Latvijā darbojas 8 glābējsilītes – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Madonā, Valmierā. Valmierā glābējsilīte tika izveidota 2013. gada jūnijā un tajā pa šiem gadiem ievietoti divi jaundzimušie. Pirmais trauksmes zvans atskanēja 2015. gada jūlijā, kad Vidzemes slimnīcas teritorijā esošajā glābējsilītē bija atstāts puisītis, bet  trīs mēnešus vēlāk glābējsilītē tika ievietota trīs dienas veca meitenīte.

«Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai sniedz iespēju izdzīvot un dzīvot bērnam, kura bioloģiskie vecāki ir gatavi izdarīt noziegumu, jo nevēlas savu mazuli. Glābējsilītes mērķis ir ne tikai izglābt mātes nemīlēta un negribēta bērna dzīvību, bet arī rosināt sabiedrībā diskusiju par ģimenes plānošanas jautājumiem,» uzsver Glābējsilītes projektu Latvijā īstenotāji,  sabiedrisko attiecību kompānija SIA «Divi gani».

GLĀBĒJSILĪTE šajā Vidzemes slimnīcas ēkas stūrī tika atvērta pirms vairāk nekā sešiem gadiem. Šīs silītes durvis mērķtiecīgi vērtas divreiz, otru iespēju dodot kādam puisītim un meitenītei. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru