Izdzīvo svētku gaidīšanas laiku

- 18.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūķu darbnīcās tapušas rotas un maskas, vākti ziedojumi labdarības koncertā, un priekšā eglīšu laiks – Mazsalacā, Ramatā un Sēļos.

Rūķu darbnīcas ir tradicionāls pasākums, kurā ikvienam, ja vien nemāc slinkums, ir iespēja rosīties radoši, darinot pārsteigumus sev un saviem mīļajiem. Šogad Mazsalacas Rūķu darbnīcās tapa austas rokassprādzes, tapotas brošas, pērļotas sniegpārsliņas un eglīšu rotas, izšūtas kartītes, un bija iespēja darināt arī maskas.

Notika projekta «Starpkultūru dialogs Vidzemē, maskošanās tradīcijas dažādās tautās» noslēguma pasākums. Piedalījās slāvu tautu un vācu muzicējošās grupas, kā arī novadnieku iemīļotais labdarības koncerts «Ticēt brīnumam». Koncertā piedalījās Mazsalacas novada amatiermākslas kolektīvi un viesi no Staiceles, Jēkabpils, Dobeles, Rīgas, Vangažiem.

Adventes laikā Mazsalacā un novadā notikuši daudzi un dažādi pasākumi. Priekšā vēl svinību laiks bērnudārzu grupiņās, skolā, kultūras centros, kur pārdomātas prieka un atpūtas stundas būs sarūpētas senioriem. Vakar jauka kopā sanākšana notika Ramatas pagasta kultūras centrā, kur vecākajai paaudzei priekšnesumus bija sarūpējuši Ramatas pirmsskolas bērni un varēja noskatīties arī Ramatas skolas bērnu izrādi «Smagā mugursoma». Vecākā paaudze tiks īpaši svētku laikā uzrunāta arī Sēļu muižā, bet Mazsalacas kultūras centrā jau šajā piektdienā, apsteidzot citas lielās balles, notiks Senioru gada balle kopā ar grupu «Zeļļi».

MASKOŠANĀS ir sena latviešu tradīcija. Masku gatavošanu Rūķu darbnīcu laikā interesentiem ierādīja Margita Poriete no Rīgas Latviešu biedrības «Sprīdīša skolas». Anetes Gluhas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru