Izbaudīti Sēļu muižas dārza svētki

- 19.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Koncerti, izstādes, amatierteātra izrāde, tirgošanās  un kopā būšana veidoja dārza svētku noskaņu.

Sēļu muižas dārza svētki kļuvuši par tradīciju. Šādas svētku atmosfēras cienītāji jau zina, ka jūlija vidū jāmeklē šis kultūras dzīves notikums. Aizvadītās nedēļas nogalē Sēļu muižas dārza svētki tika svinēti ceturto reizi.

«Svētkiem ir svarīga atmosfēra, un, ja tie notiek muižā, muižas telpās, dārzā, tad arī pasākumi tiek veidoti tādi, lai šī noskaņa stiprinās. Pēc būtības taču mums katram patīk nokļūt vietā, kur laipni gaida. Šo sajūtu cenšamies dāvāt. Es droši varu teikt, ka uz Sēļu muižu, pie mums ciemos uz dziļajiem laukiem, cilvēki no tuvienes un tālienes brauc pēc sajūtām, pēc garšas,» uzsvēra Sēļu Tautas nama vadītāja Ināra Blūma un priecājās, ka arī šoreiz izdevies sarūpēt notikumus, kas interesē daudzus, jo vienu uzrunā mūzika, otru teātra spēlēšana, citiem patīk māksla, citiem vienkārši baudīt brīvdienu vietā, kur iepriekš nav būts.

«Vai tieši pretēji – ir  būts un ir vēlēšanās atgriezties,» pretstatīja Ināra, vērtējot, ka Sēļu muižas pasākumos atgriežas cilvēki arī no attālākiem novadiem. Ir ciemiņi, kas brauc grupās. Dienā apskata apkārtni, vakarā izstādes un bauda koncertu.

Realizējot Valsts kultūrkapitāla fonda projektu «Anglijas karaļa Henrija VIII mūzika Sēļu muižā», aizvadītās sestdienas vakarā Sēļos skanēja senā mūzika, kuru tiešām sarakstījis Henrijs, kas bijis Anglijas karalis.  Darbi saglabājušies un atrodami manuskriptā «Henrija VIII dziesmu grāmata» (Henry Vlll's songbook), kas izdota ap 1518. gadu. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Lenards Gotlubs – viduslaiku un renesanses lautas spēlmanis – kopā ar senās mūzikas profesionāļiem, muzicējot uz 16. gs. atbilstošiem instrumentiem, atklāja mūzikas monarha  Henrija VIII jūtas, kādas vadīja karali valdnieka pienākumos un pirmajās mīlas dēkās.

SKAŅDARBUS no Henrija VIII dziesmu grāmatas atskaņoja Lenards Gotlubs (lauta), Dārta Treija (balss, blokflauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba). Anetes Gluhas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru