Interešu izglītība stiprina personību

- 26.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Oktobrī apritēs 20 gadu, kopš Valmierā darbu sāka Jaunatnes centrs «Vinda», taču interešu izglītības saknes pilsētā dzītas daudz senāk un dziļāk.

Šajā un nākamajam mācību gadam sākoties, Jaunatnes centra «Vinda» kolektīvs daudz biežāk pāršķirstīs albumus, atvērs dažādas dokumentu mapes, kas glabā stāstus par to, cik būtiski ir bērniem, pusaudžiem un jauniešiem paralēli vispārējai izglītībai piedāvāt iespēju darboties pulciņos un radošās vai tehniskās nodarbēs ārpus skolas, skolēnu brīvajās pēcpusdienās.

«Ir rudens, un paiet 40 gadi, kopš Valmierā darbojas Jauno tehniķu stacija. Tie ir tehniskās jaunrades pirmsākumi pilsētā, bet nākamajā gadā aprit 60 gadi Pionieru namam, kas ilgus gadus strādāja Vecpuišu parkā. Pulciņu kustība, visa metodika mums ir pateicoties tam, ka toreiz viss jau bija, un arī mēs esam šeit. Tā ir pēctecība, jo, ja tā visa nebūtu, ir grūti iedomāties, kāda šodien būtu «Vinda»,» uzsvēra Valmieras Jaunatnes centra «Vinda» direktore Sanita Loze, piebilstot, ka gan tolaik, pirms pusgadsimta, gan tagad interešu izglītība, iespēja darboties pulciņos, izpausties radoši, dejot, dziedāt un laiku veltīt tehniskajai jaunradei ir saturīgi pavadīts brīvais laiks. Tam piekrīt vecāki, zinot, ka jāsekmē bērna personības izaugsme. Tā kā Jaunatnes centra «Vinda» piedāvātās nodarbes ir domātas vecumā no pieciem līdz pat 25 gadiem, tas nozīmē, ka savu artavu «Vinda» sniedz arī mūžizglītības procesam.

GALDA HOKEJS ir tikai viena no daudzajām nodarbēm, kas centra «Vinda» sienās aizrauj bērnus, pusaudžus un jauniešus. Katru pēcpusdienu notiek vairākas nodarbības, lai valmieriešiem un bērniem no kaimiņu novadiem būtu iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru