Interesanti skaitļi par algām

- 15.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Varbūt ne tik ātri, kā to gribētos, piemēram, uzņēmējiem, taču Centrālā statistikas pārvalde mūsu valstī joprojām uzskaita, rēķina, pārrēķina, salīdzina...

Un – varbūt ne pārāk operatīvi, toties regulāri – atskaitās par savu veikumu sabiedrībai. Šodien – par algām šī gada pirmajā ceturksnī: janvārī, februārī un martā. Lielākoties par pārmaiņām algu frontē Latvijā, taču ieskatīsimies arī mūsu kaimiņvalstu statistikā.

Vidējā alga

Šī gada pirmajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1207 eiro. Salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, vidējā mēneša alga pieaugusi par 105 eiro jeb par 9,5%. Par 7,1% – no 7,39 līdz 7,92 eiro – augusi arī samaksa par vienu nostrādāto stundu. 

Mēneša vidējā darba samaksa pēc nodokļu nomaksas jeb neto darba samaksa – 891 eiro. Tie ir 73,9% no bruto algas. Te gada laikā bijis pieaugums par 9,6%. Ja ņem vērā patēriņa cenu kāpumu, tad neto algas reālais pieaugums ir 9,7%. 

No šī gada 1. janvāra valstī pieaugusi minimālā alga – no 430 eiro līdz 500 eiro jeb par 16,3%. Tas nozīmē, ka paaugstināts ienākumu slieksnis, virs kura netiek piemērots neapliekamais minimums, nedaudz samazinājās valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu vispārējā un solidaritātes nodokļa likmes, kā arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme lieliem ienākumiem.

Foto no sputniknewslv.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru