Individuālie pakalpojumi itāļu gaumē

- 22.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Laiku pa laikam publiskajā telpā iepazīstamies ar dažādiem Latvijā sasniegtiem rekordiem. Pie tam interesanti, ka ar šīs savdabīgās statistikas vākšanu, apkopošanu un klasificēšanu valstī nodarbojas iestādes, kurām tāpat jau bez šīm izpriecām darbu, kā mēdz teikt, līdz acīm, sekojot līdzi legālajai uzņēmējdarbībai, kas dod īsto pienesumu valsts budžetā nodokļu veidā.

Nedomāju, ka ar šo tendenci – godprātīgi strādāt un maksāt nodokļus – par varītēm sirgst tie simti un noteikti pat tūkstoši uzņēmumu, kuri savā nodabā dzimst, kādu laiciņu veģetē un pēc tam mirst, neviena pat vizuāli nepamanīti. Tā vienkāršā iemesla pēc, ka reģistrēti daudzstāvu namu dzīvokļos, retāk – biroju ēkās atsevišķos kabinetos. Un ne jau pa vienam katrā, bet gan desmitiem un pat simtiem vienā!

Kā rāda uzņēmuma Lursoft dati, patlaban 5500 uzņēmumi reģistrēti ievērojamu izmēru biznesa pūžņos jeb TOP 100 Latvijā populārākajās adresēs. No šiem tūkstošiem 2019. gada pārskatus iesnieguši vien 68,14%. Vairumā no šiem 100 pūžņiem adreses biroju ēkās, taču atsevišķos gadījumos tie ir arī gluži vai bezizmēra dzīvokļi. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru