Ikdienas solī ar diviem suņiem

- 8.Jūnijs, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

ELIZABETE RUBENE ir SIA «DOGSBOX» līdzīpašniece un divu burvīgu suņu saimniece. Viņas likstas sākās pirms gandrīz četriem gadiem, kad viņa iegādājās savu pirmo suni — franču buldogu Stefāniju. Šim sunim ir vajadzīga ikdienas kopšana, it īpaši sejas krokām, bet Elizabete Rubene, nevarēdama atrast dabīgus produktus, kas atvieglotu gan pašas, gan mīluļa dzīvi, bija tuvu izmisumam. Bija pieejamas zāles, kuru lietošanu ilgtermiņā saimniece neatbalsta. Tā visa rezultātā radies uzņēmums «DOGSBOX» un četri tā produkti suņu kopšanai. Ar ideju par dabīgu ziežu ražošanu viņas ar kolēģi uzvarējušas 2016. gada nogalē ideju konkursā «Biznesa ekspresis» Vidzemes reģionā. Tagad aktīvi tiek strādāts uzņēmuma attīstībā ar Valmieras biznesa inkubatora atbalstu. Viņas ģimenē šobrīd ir divi suņi: franču buldogs un bezšķirnes suns, par kuru kopšanu pārdomās dalās saimniece.

Karstums

Karstajā laikā suņi no mājas ārā netiek vesti, ja nav tādas vajadzības. Elizabete Rubene dzīvo ēkā, kas atrodas ēnas pusē, un mājvietā dienas laikā suņiem ir komfortabli atrasties. «Ja es, piemēram, brauktu uz jūru šādā karstā laikā, es noteikti suņus atstātu mājās, apzinoties, ka franču buldogam ir īsāks purns, kas padara grūtāku elpošanu, it īpaši karstā laikā,» stāsta suņu saimniece. Mīluļu atrašanos ārpus telpām viņa cenšas maksimāli atvieglot: «Mēs karstā laikā ārā neuzturamies ilgstoši, bet Latvijā karstais laiks nav īpaši ilgi, tas problēmas nerada.»

Ja saimniece izvēlas doties uz jūru kopā ar suņiem, īpaša gatavošanās tam nenotiek. Līdzi tiek paņemts tikai paladziņš, ūdens un bļoda. Tāpat notiek, ja paredzēta pastaiga gar ūdeņiem, tad līdzi ņem tikai pavadu. «Bet, ja ir karsts laiks un nav iespējas suni atstāt mājās vai ļoti gribas ņemt līdzi, tad es noteikti ieteiktu kaut ko tādu, kas palīdzētu sunim atvēsināties. Protams, viņu ik pa laikam vajadzētu saslapināt vai izpeldināt, ja suns ir ar mieru iet ūdenī. Taču, ja suns nevēlas atrasties ūdenī, es viņu apslapinātu un turētu ēnā: izmantotu saulessargu vai iegādātos atvēsinošo paklājiņu, kas padara komfortablāku suņa atrašanos ārā karstā laikā,» stāsta Elizabete.

ELIZABETE RUBENE kopā ar abiem saviem ģimenes mīluļiem. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru