Igaunijas vēstnieks viesojas Valmierā

- 29.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien savā pirmajā reģionālajā vizītē Valmierā viesojās Igaunijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss (H.E. Mr Arti Hilpus).

Tiekoties ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un pašvaldības izpilddirektores vietnieci Daci Jasi, vēstnieks iepazinās ar pilsētas attīstības virzieniem, līdz šim paveikto, kā arī esošajām Valmieras un Igaunijas sadarbības jomām. Tāpat vēstnieks apmeklēja vairākus Valmieras ražošanas uzņēmumus, iepazinās ar investoru piesaistes darbu Valmieras Attīstības aģentūrā, kā arī uzzināja vairāk par iespējām topošajiem uzņēmējiem Valmieras biznesa inkubatorā.

«Mani pirmie iespaidi par Valmieru ir ļoti pozitīvi, jāteic godīgi, šī ir arī mana pirmā īstā iepazīšanās ar šo pilsētu – atceros, skolas laikā dodoties ekskursijās uz Rīgu, Valmierā piestājām, vien lai nopirktu kādu šokolādes tāfelīti,» tā Arti Hilpuss. «Latvijas mērogā Valmiera ir ļoti labs paraugs tam, kā attīstīt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, kas būtu interesanta arī ārvalstu investoriem. Tāpat pilsēta ir labs piemērs tam, kā piesaistīt papildu darbaspēku, līdz ar jaunajiem īres namiem nodrošinot tam pienācīgus dzīvošanas apstākļus. Esmu pārliecināts, ka, šādi turpinot, Valmiera piesaistīs arī igauņu kompāniju interesi un otrādi. Šī ir mana pirmā reģionālā vizīte kopš stāšanās šajā amatā. Nākotnē plānoju apciemot vēl vairākus Igaunijas pierobežas novadus.»

ARTI HILPUSS ieraksta laba vēlējumus «Valmiermuižas alus» darītavas viesu grāmatā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru