Ievērojamas izmaiņas SEB MTB maratona Cēsis – Valmiera posma distancēs

- 14.Aprīlis, 2015
Sports
Portālā

Mazāk par divām nedēļām atlicis līdz tautas populārākā riteņbraukšanas seriāla - SEB MTB maratona – pirmajam posmam. Piedāvājam apskatu par posmu, kas notiks 26. aprīlī un savienos divas Vidzemes pilsētas: Cēsis – Valmiera. Ievērojamas pārmaiņas skārušas “Skandi motors” distanci, bet “Virši – A” braucienā, domājot par dalībnieku ērtībām, mainīta starta vieta.

Posms no Cēsīm līdz Valmierai SEB MTB maratona seriālā iekļauts jau no sākuma. Tradicionāli tas ievada jauno SEB MTB sezonu. Izņēmums nebūs arī šis gads. Cēsis - Valmiera ir vienīgais posms, kas savieno divas pilsētas. Gan Cēsis, gan arī Valmiera sevi ir pierādījušas kā ļoti sportiskas vietas.  No Cēsīm nāk divi MTB talantīgi riteņbraucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš  Blūms. Abu mērķis ir cīnīties par Olimpisko ceļa zīmi MTB XCO krosā. Gan viens, gan otrs guvuši arī panākumus SEB MTB maratonā. Tikmēr Valmiera ir Pasaules BMX lielpilsēta. Divkārtējais Olimpiskais čempions, Pasaules čempions, Eiropas čempioni, arī izcils treneris. Visi nāk no šejienes. Tāpat Valmierā audzis arī viens no Latvijas leģendārās paaudzes šosejas riteņbraucējiem Arvis Piziks un mūsu treka leģenda Ainārs Ķiksis.

Sacensību organizatori informē, ka lielas izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, skārušas “Skandi motors” distanci. Ja starts tiks dots ierastajā vietā – Vienības laukumā – tad tālākā distance vedīs krietni savādāk nekā ierasts. Pēc starta riteņbraucēji veiks nelielu apli pa Cēsu ielām, bet tālāk distance ies pāri Gaujas tiltam. Trases turpinājums vedīs Gaujas krasta tuvumā. Tajā iekļauti daudz interesantu posmu pa meža takām, ceļiem, dažāda garuma kāpumiem un aizraujošiem nobraucieniem. Trase vairs nevedīs atpakaļ uz Cēsīm, bet gan paralēli Gaujai virzīsies Valmieras virzienā. Kopā ar “Virši – A distanci”, “Skandi motors” brauciens saies uzreiz aiz Rāmnieku tilta pār Gauju. Atlikusī daļa jau būs tāda pati kā ierasts. Finišs tiks ierīkot Valmierā pie Svētās Sīmaņa baznīcas. Kopējais trases garums būs 55 kilometri.

Pirmo reizi starts “Virši – A” un “Mammadaba” veselības brauciena distancēm tiks dots lejā – iepretim Lenču ielai. Trase tālāk vedīs augšup pa kalnu, kur jau ierasts riteņbraucēji devās lejā. Dalībnieku tūkstoši šķērsos Cēsu centru, bet tālāk jau pa drošāku nobraucienu dosies lejup, lai veiktu ierasto distanci uz Valmieru. Visām distancēm trase būs gana ātra. Tā būs lieliski piemērota tam, lai pirmo reizi izmēģinātu savu varējumu SEB MTB maratonā.

Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs: “Cēsis ir lepnas uzņemt SEB MTB maratona dalībniekus. Prieks, ka velosporta pasākumu pilsētā ik gadu paliek arvien vairāk, turklāt to līmenis kļūst arvien profesionālāks. Vēlu veiksmi visiem maratona dalībniekiem un aicinu izbaudīt ne vien mūsu kalnainos mežus un takas, bet arī Cēsu viesmīlību!”

Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Riteņbraucēji! 26.aprīlī jau 14.reizi Valmiera ar vislielāko prieku uzņems tautā populārākā, lielākā un nozīmīgākā velosporta notikuma -  SEB MTB maratona posmu. Šajā dienā Valmierā pulcēsies tūkstošiem dalībnieku un sporta līdzjutēju no Latvijas un daudzām citām valstīm. Sacensībās piedalīsies arī valmierieši un Valmieras velo vienības pārstāvji, kuru startiem īpaši sekosim līdzi un atbalstīsim, bet vienlaikus ar vislielāko sirsnību uzņemsim ikvienu pilsētas viesi, sportistu, līdzjutēju, lai ikviens Valmierā justos kā mājās!”

Pieteikšanās šim un visiem pārējiem posmiem notiek mājas lapā www.velo.lv, veikalos “Fans” Rīgā, Jēkabpilī, Aizkrauklē, Talsos un Cēsīs, kā arī Rīgā esošajā veloveikalā TREK, Siguldas, Kuldīgas un Ikšķiles novadu tūrisma informācijas centros, Smiltenes sporta centrā un veikalos Eži - Valmierā, kā arī Cēsīs. Pirmā reģistrācijas kārta noslēgsies nedēļu pirms konkrētā posma, bet otrā kārta beigsies sacensību nedēļas trešdienā. Tie aktīvās atpūtas cienītāji, kuri pieteiksies visai sezonai līdz 19. aprīlim saņems 20 procentu atlaidi. Piesakoties SEB MTB maratonam aicinām arī ziedot līdzekļus Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai. Dalībnieki, kuri būs ziedojuši labdarības mērķiem, saņems īpašas atpazīšanās zīmes.

Komentāri
Pievienot komentāru