Iepazīstina ar pūļa finansējuma metodi

- 27.Novembris, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā Vidzemes Augstskolā lekciju lasīja vieslektors no ASV Roberts Mičels (Robert Mitchell). Viņš studentiem un citiem interesentiem pastāstīja par metodi, kā ar interneta resursu palīdzību piesaistīt finanšu līdzekļus savu radošo ideju attīstībai.

Roberts Mičels ir viens no pirmajiem mūsdienu pūļa finansējuma (crowdfunding) modeļa idejas autoriem. Vēlāk viņš kļuva par advokātu un izstrādāja tiesiskos regulējumus, kas palīdzēja attīstīties crowdfunding idejai ASV. Pašlaik Mičels ir veiksmīgs profesionālo pakalpojumu, tehnoloģiju un nekustamo īpašumu speciālists.

Lai gan crowdfunding ideja zināma kopš 17. gadsimta, kad to izmantoja grāmatu izdošanas finansēšanai, savu uzplaukumu šī metode piedzīvo kopš nesenās ekonomiskās krīzes, kad daudzi mazie uzņēmumi zaudēja iespēju piesaistīt kredītlīdzekļus no tradicionālajiem finanšu avotiem.

Pūļa finansējums ir kolektīvas sadarbības veids, kad indivīdi brīvprātīgi (parasti ar interneta palīdzību) apvieno savus finanšu vai citus resursus, lai atbalstītu citus cilvēkus vai organizācijas. Šī platforma ir radusies kā atspēriena punkts neskaitāmiem projektiem, un pēdējos gados tās nozīme būtiski palielinājusies — kopš 2010. gada šī joma ir pieaugusi teju trīskārt, un pērn ar crowdfunding savāktie līdzekļi sasnieguši jau 2,66 miljardus ASV dolāru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru