Iepazīšanās un lielais jautājums

- 9.Marts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā otrdienā biedrības «Labāka rītdiena» vadītāja EVIJA JĒKABSONE bija aicinājusi trikātiešus uz daudzfunkcionāla dienas centra atklāšanu Trikātā kādreizējā jauniešu centra telpās. Tās atkal apdzīvot, izmantot dažādiem pasākumiem nu viņai uzticējusi novada pašvaldība. Tagad te darbošanās iecerēta ne vien jauniešiem, bet arī pieaugušajiem un pat senioriem. Svinīgs atklāšanas pasākums gan izpalika, bija vien iepazīšanās ar dažiem todien atnākušajiem ieinteresētajiem un gan ieceru, gan iespēju pārrunāšana.

Evija Jēkabsone: «Man ir svarīgi saprast, kā šis centrs, kad bija tikai jauniešiem, darbojies līdz šim. Tādēļ meklēju novadā kontaktus ar aktīviem jauniešiem, kas te jau darbojušies. Taču gribu šo centru piedāvāt arī kā kopā nākšanas vietu senioriem, citiem dažāda vecuma pieaugušajiem. Te varam organizēt radošās darbnīcas, semināru ciklus, bet man ir svarīgi saprast, kas trikātiešus vairāk var ieinteresēt. Tādēļ arī aicināju atnākt, neformālā gaisotnē iepazīties, izstāstīt savas idejas, sākt sarunu. Pagaidām šis centrs būs atvērts vien divas dienas nedēļā — otrdienās un trešdienās — no pl. 11 līdz 19. Ja pēc tam būs cilvēki, veidosies interešu grupiņas, kas vēlēsies nākt te uz saviem pasākumiem arī citās dienās, būs brīvprātīgie, kas būs ar mieru dežurēt, arī tas varēs notikt. Šeit ir daudz plašākas telpas nekā Mūrmuižā un būtu apdzīvojamas ar daudzu ieinteresēto klātbūtni, daudziem pasākumiem. Jautājums tikai, kāda būs atsaucība un vajadzība pēc šāda daudzfunkcionāla centra.

Cik saprotu, novadā pašlaik kaut kā iesprūdis darbs ar jauniešiem, un tādēļ pašvaldība man deleģēja sākt vispirms darboties ar viņiem. Gribu izveidot jauniešu domi, lai viņi paši darbojas aktīvi, nāk ar idejām, izsaka pašvaldībai savus ierosinājumus. Laikā kopš 2015. gada, kad šīs telpas  stāvējušas slēgtas, jauniešu ieinteresētībā radies pārrāvums. Ir jādabū interese atpakaļ. Tādēļ nākamnedēļ ar aktīvākajiem skolēniem no Trikātas un Kauguru skolām brauksim uz Jēkabpili pieredzes apmaiņā, kā jaunatnes centrs darbojas pie viņiem. Tur ir pat izveidotas divas biedrības, kurās jaunieši darbojas paši. Varbūt kaut ko tādu varam veidot arī te?»

VIENA NO IEINTERESĒTAJĀM. Centra atvēršanu ļoti bija gaidījusi Agnese Bevza. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Einārs - 19.Februāris, 2024 - 13:40

Video iepazīties ar tevi ļoti mīlu tevi ļoti mīlu tevi ļoti mīlu tevi Latvija Einārs Rīgas Einārs

Pievienot komentāru