Ielogojies nākotnē!

- 16.Oktobris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Jau septīto gadu norisinās Karjeras nedēļa. Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām piedāvā dažādas aktivitātes 83 Latvijas pilsētās un novados. Šī gada tēma ir nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū.

«Karjeras nedēļu šogad aizvadām ar saukli «Ielogojies nākotnē!», rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē. Nākotnes profesijas nemitīgi mainās, un daudzas nākotnē nepieciešamas specialitātes šodien prognozēt nemaz nav iespējams. Tāpēc jau no mazotnes mērķtiecīgi jādomā par to, kā attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū. Uz to mudinās Karjeras nedēļas aktivitātes, kurās šogad iesaistījies īpaši liels skaits Latvijas pilsētu un novadu,» stāsta VIAA direktore Dita Traidās.

Aizvien vairāk jauniešu uzmanība tiek pievērta inženierzinātnēm. Šodien Valmieras tehnikumā jaunieši aicināti diskutēt un spriest par tehnoloģiju un mākslīgā intelekta nozīmi mūsdienās, to attīstību tuvākajā desmitgadē un ietekmi uz nākotnes darba tirgu. Kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru nākotnes darba tirgū? Kāda nozīme ikdienā būs tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un kāda – cilvēkam? Par šiem un citiem aktuāliem jautājumiem ar jauniešiem diskutēs profesionāļi.

JAUNIEŠI DOMĀ PAR NĀKOTNI. Valmieras Viestura vidusskolas pedagoģe – karjeras konsultante Daiga Stalšāne (no kreisās) kopā ar jauniešiem Lauru Ketiju Bernāti, Viktoriju Martinsoni, Dāvi Spuņģi un Martinu Bergmani, kas labprāt izmanto Karjeras nedēļas piedāvātās iespējas un apmeklē dažādos pasākumus, iepazīst profesionālās izglītības iestādes un klausās iedvesmojošos stāstus. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru