Ielāpu liek uz ielāpa

- 17.Marts, 2023
Tēma
Laikrakstā

Tas viss, kas notiek Latvijas izglītības sistēmā, ir stāsts par nesakārtotu namu. Vajadzība pie vajadzības, tad pārmaiņa uz pārmaiņas un vēl lielākas reformas, un jauni mācību modeļi. Tas viss apstākļos, kad pedagogu vakanču tabulā Latvijā ierakstīts skaitlis 830, kad notiek skolu tīkla optimizācija, kad joprojām nav skaidrs, vai un kādu algu pielikumu saņems dažāda līmeņa pedagogi jau no 1. septembra. 

Cenšas piesaistīt pedagogus

Pedagogu vakances ir pilsētas un novada pirmsskolās, pamatskolās, vidusskolās. Meklē direktorus, pedagogus, atbalsta personālu jeb speciālistus logopēdus, speciālos pedagogus, izglītības psihologus. Nezinu, vai pārspīlēšu, ja apgalvošu, ka katra skola uz nākamo mācību gadu aicina vai aicinās darbā dažādu priekšmetu skolotājus. Valmieras novada pašvaldības mājaslapā sadaļā par darba piedāvājumiem var atrast līdz šim pieteiktās vakances, un vēl ir telefoni saziņai un sarunām, ko izmanto mācību iestāžu vadītāji, lai kādu skolotāju uzrunātu, piedāvātu pārnākt uz konkrēto skolu, vēl ir konferences un semināri, kuru laikā mēdz notikt tāda kā darba birža, un vēl ir sociālie tīkli, kur mācību iestādes raksta aicinājumus pievienoties draudzīgajam skolas kolektīvam. 

Marta otrajā nedēļā visvairāk vakanču publiskajā telpā pieteica Valmieras 2. vidusskola. Vajag papildspēkus skolas kolektīvam, bet visvairāk zinošu, radošu profesionāļu vajadzēs, atveroties pirmsskolas izglītības iestādei «Varavīksne». Pirmsskolā darbā aicina 12 pedagogus, arī mūzikas skolotāju, Montesori pedagogu, dabaszinību centra vadītāju pirmsskolā.

BRENGUĻU SĀKUMSKOLAS durvis netiks pavisam slēgtas, jo rudenī bērnudārza audzēkņi telpas pieskandēs ar saviem smiekliem. Tomēr sākumskolas, kuru par savu sauca 14 bērni, nebūs. Viņi meklēs jaunas mācību iespējas, un pieci pedagogi ir atvērti darba piedāvājumiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru