Iebraukt aizliegts!

- 13.Septembris, 2010
Izglītība
Portālā

Šorīt pusstundas laikā pie Valmieras ģimnāzijas tika konstatēti vismaz desmit gadījumi, kad vecāki, pārkāpjot ceļa zīmes „iebraukt aizliegts” prasības, mēģina pievest savu atvasi līdz skolas durvīm, tādējādi ne tikai publiski ignorējot satiksmes noteikumu prasības, bet apdraudot citu bērnu veselību un drošību.

Vecāki, kas pārkāpuši noteikumus, meklē visdažādākos iemeslus, kāpēc tā rīkojušies- kāds kungs atzinās, ka zīmi nav pamanījis, cits steidzas uz darbu, vēl kādam mazs bērns mājās. Tikai daži no pārkāpējiem nemeklē attaisnojumu savai rīcībai un ir gatavi atzīt, ka vieglprātīgi pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumu prasības.

Kā atzīst Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe, situācija nav iepriecinoša arī pie citām izglītības iestādēm Valmierā. Sūdzības par pārgalvīgiem autovadītājiem saņemtas arī no Valmieras Viestura vidusskolas un Pārgaujas ģimnāzijas audzēkņu vecākiem. Valmieras ģimnāzijā šī jautājuma risināšanā ir iesaistījusies ar Jauniešu dome, kas rīko reidus, kuru laikā dala neapzinīgajiem vecākiem pašu sagatavotos bukletus, kuros lūdz ievērot noteikumus un padomāt, ka ar savu neapzinīgo rīcību viņi apdraud skolas audzēkņu veselību un drošību. Sašutumu par pieaugušo rīcību neslēpj arī skolas direktors J.Zemļickis. Kāds jaudīgāka spēkrata īpašnieks bērnu, vecāku un skolotāju acu priekšā nav pakautrējies savu braucamo apgriezt laukumiņā, kur tikko iesēta zālīte. Kāds cits, iebraucis skolas teritorijā bez caurlaides un vēl pamanījies sacelt pamatīgu troksni, kad savu braucamo nav varējis izbraukt no stāvlaukuma, kas paredzēts skolas darbiniekiem. Situāciju vēl jo sarkastiskāku padara fakts, ka noteikumu un sabiedrībā pieņemto normu ignorēšana notiek bērnu acu priekšā.

Policija atgādina, ka par aizlieguma zīmes prasību neievērošanu administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts 40 latu naudas sods un vadītājam tiek piemēroti arī divi soda punkti. Reidi turpināsies.

Komentāri
Pievienot komentāru