Ideālam kandidātam – ideālu pretinieku!

- 22.Februāris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs sākam jau pierast pie domas, ka par topošo Valsts prezidentu maijā/jūnijā varētu kļūt latvju politikā neierasti bārdains vīrs. Kā vienmēr, cerot uz vieglu politisko peļņu, steigšus sarosās «baļķa nesēji», un mums tiek uzmācīgi sludināts: izmitināšanai Rīgas pilī vienkārši nevar būt neviena par Egilu Levitu smukāka, gudrāka un cēlāka sāncenša.

Ažiotāžā ap «superkandidātu», šķiet, sen jau pilnībā aizmirsušās iepriekšējās vēlēšanas, kad sabiedrībai tika uzrādīti vairāki cienījami amata tīkotāji. Tagad Latvijas partijām, kuras necer profitēt no Levita personas izcilības, ir jāpaveic valstiski ļoti svarīgs darbs. Sabiedrības pašapziņas spēcināšanas, mūsu demokrātijas izaugsmes un paša valsts galvas amata prestiža vārdā tām ir, asins pa degunu, jāliek pretim pietiekami spēcīgs oponents.

Ņemot vērā žēlīgo situāciju opozīcijā, tādu varētu sagaidīt tikai no citu partiju ārēji nicinātās Saskaņas. Ušakoviešiem jau bija pieteikts tiešām spēcīgs kandidāts, taču tikai «uz vienu dienu»: derdzīga naida vilnis ātri salauza it kā apņēmīgo baptistu bīskapu Pēteri Sproģi. Viņš šķiet vispār pazudis no apvāršņa. Jācer, ka cilvēks stiprinās garā un audzē biezāku ādu. Taču pēc viņa kā «kangara» publiskās eksekūcijas ir loģiski vaicāt: kāpēc «krieviem» vajadzētu altruistiski rūpēties, lai «latviešiem» izdodas cienīgas Valsts prezidenta raudzības?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru