Gunas palete – joprojām daudzkrāsaina un pārsteigumu pilna

- 14.Februāris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjienas novada audēju GUNU MIĶELSONI un viņas krāšņos rokdarbus nevar nepamanīt. Vai tas ir kādā no pircēju iecienītajiem gadatirgiem, vai arī internetā www.etsy.com/ shop/Gunaspalete – viņas darbietilpīgais roku darbs arvien uzrunā un dažkārt pat izraisa izbrīnu. Mūsu pēdējā tikšanās bija aizvadītā gada nogalē Valmierā, Ziemassvētku tirdziņā, kad Guna patīkami pārsteidza ar ļoti liela izmēra grīdsegām un košām ziedainēm – Vidzemes novadu tautiskajām jostām.

Sēdēšu stellēs! Ar Gunas māsu Dainu bijām kursa biedrenes, studējot Latvijas Valsts universitātē žurnālistiku, tādēļ Gunu iepazinu jau kā atsperīgu, enerģijas un pašapziņas pilnu tīni. Kādā no ciemošanās reizēm viesmīlīgajā Apsīšu ģimenē Mazsalacā viņa paziņoja, ka būšot māksliniece, sēdēšot stellēs un audīšot. Itin nemaz nebrīnījāmies par šādu izvēli, jo arī šajā ģimenē vairāk vai mazāk viss tomēr liecināja, ka ar bērnu nākotnes plāniem var notikt kā tajā parunā par ābolu, kas nekrīt tālu no ābeles. Un, re, kā dzīvē sanācis! Guna par savējiem saka:  «Mūsu tētis gleznoja. Mammai bija daiļdārznieka un kultūras darbinieka izglītība. Viņa strādāja pagasta bibliotēkā. Abi vecāki bija aktīvi Mazsalacas kultūras dzīves līdzdalībnieki. Aust mamma sāka tikai tad, kad es jau mācījos par audēju. No bērnības atceros, ka mammai bija lieliska krāsu izjūta.

LIELFORMĀTS. Tehnoloģija sarežģīta, jo nestandarta sega stellēs tiek austa dubultā un vienā gabalā. Lielākās segas 290 cm × 400 cm pasūtījums saņemts no ASV. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru