Graudu kaltēšanas jaudas četrkāršotas, uzglabāšanas jaudas divkāršotas

- 22.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas graudaudzētāju kooperatīvs LPKS «VAKS» katru gadu savās struktūrvienībās Valmierā, Matīšos, Gulbenē un Varakļānos, modernizējot tās, palielina uzņēmuma kopējās jaudas graudu pirm­apstrādē un uzglabāšanā. 

Pērn, kad «VAKS» svinēja savu 20. gadskārtu, investīcijas tika veiktas Varakļānos un Gulbenē, šogad – Matīšos un Gulbenē. «Liesma» devās raudzīt, kas paveikts Matīšu pagasta «Silaviršos», kur piekto sezonu graudkopju ērtību labā strādā «VAKS» Matīšu filiāle. Par ieguvumiem stāsta tās vadītājs ROMĀNS BALAŅUKS.

Kad norunājam intervijas dienu, laika prognozes kārtējo reizi sola pamatīgu lietu, tādēļ Romāns brīdina, lai ražošanas bāzē neceram satikt jaunās ražas vedējus, toties varēsim vērot, kā pasaules eksporta ceļos no Matīšiem dodas auto kravas ar augstas kvalitātes pārtikas graudiem. Un tiešām, kad 10. septembrī esam Matīšos, ir atkal vēl viena lietaina diena, kas laukos turpina ražas vākšanā piespiedu kārtā iestājušos pauzi. Romāns, aicinot lūkot sezonas jauninājumus, stāsta:

«Šī vasara mūsu struktūrvienības vēsturē iegājusi ne tikai ar vairāku ES finansiālā atbalsta projektu realizāciju, bet arī ar to, ka pirmo reizi mūsu darbības laikā tikai vienā dienā vien iespējām no zemniekiem pieņemt vairāk nekā 2300 tonnas graudu. 

JAUNIE GRAUDU TORŅI. Romāns Balaņuks, rādot šīs sezonas lielākos ieguvumus, uzsver, ka varenie torņi ir kvalitatīvu rudzu un auzu pilni. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru