Gīterslo jaunieši iepazīst Latviju

Septembra beigās un oktobra sākumā desmit Valmieras skolēni savās ģimenēs uzņēma draugus no Gīterslo, pie kuriem bija viesojušies Vācijā maijā. Skolēni  no abām Valmieras ģimnāzijām kopā ar Januša Korčaka skolas jauniešiem darbojās projektā «Eiropa – tie esam mēs».

Valmieras iepazīšana sākās apmeklējumu pilsētas domē, izsmeļoši iepazīstoties ar  pilsētu, tās attīstību, daudzveidīgajām iespējām, kuras var izmantot iedzīvotāji. Mēs varam lepoties ar sakoptajiem parkiem, skaisto dabu Gaujas krastos, teātri, muzeju, olimpisko centru, skolām. Viesi ne tikai priecājās par skaisto Valmieru, bet arī kopā ar mūsu skolēniem «Valmieras namsaimnieka» apzaļumošanas darbu vadītājas Dzintras Miķelsones vadībā Vecpuišu parkā iestādīja dobi ar krokusiem, kuri pavasarī priecēs valmieriešus ar daudzkrāsainiem ziediem. Pirms diviem gadiem kopā iestādītās daudzgadīgās puķes šogad bija vareni sakuplojušas un uzziedējušas.

Klimata pārmaiņu problēmas ir aktuālas kā Latvijā, tā arī Vācijā. Kopā iepazināmies ar atkritumu savākšanu un pārstrādi reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā «Daibe». Domājot par produktu lietošanas ilglaicīgumu un iepazīstot nulles atkritumu konceptu, paši izgatavojām drāniņas, kuras ir piesūcinātas ar vasku. Šīs drāniņas ikdienā var izmantot gan sadzīvē, gan arī iepērkoties veikalā. Interesanti sagatavotā fotoorientēšanās deva iespēju tuvāk iepazīties ar Dabas taku mežā, pavērot un iepazīt daudzveidīgo pasauli visapkārt. Paldies par interesantajām nodarbībām dabas un tehnoloģiju parka «Urda» darbiniekiem!

Tehnikuma apmeklējums ir kļuvis jau par tradīciju, tiekam laipni uzņemti, iepazīstam šo mācību iestādi un tehnikuma skolēnu un meistares Solvitas Pazānes vadībā strādājām radošajās darbnīcās, pareizi saklājot viesību galdu, veidojot galda kartes, iemācoties sajaukt kokteili un kopā pagatavojot pusdienas ar trim ēdieniem. Pašu pagatavotais garšoja ļoti labi. Vācu viesi atzina, ka ēdiens pie mums Latvijā ir ļoti garšīgs.

Viesmīlīgi mūs sagaidīja Cēsis, kur gida Kristapa vadībā iepazinām vecpilsētu. Īpašs pārsteiguma moments un šova elements bija multimediālais  Cēsu pils vēstures stāsts rietumu torņa trešajā stāvā. Pils dārzā aktīvi iesaistījāmies Kristapa vadītajās viduslaiku spēlēs.

Īpaša diena bija Pārgaujas Valsts ģimnāzijas apmeklējums, kas sākās ar ekskursiju pa skolu vācu valodā un direktores sveicienu viesiem. Gīterslo  jaunieši apmeklēja angļu valodas, mūzikas un ķīmijas stundas. Radošajās darbnīcās viņi gatavoja apsveikuma kartītes, bet Kristofera, Paulas un Santas vadībā mācījās latviešu tautas dejas. Ričards un Alise vadīja teātra sporta nodarbību, aicinot jauniešus darboties un priecāties par brīnišķīgo pasauli visapkārt.

Latvijas galvaspilsētu iepazinām gan kājām, gan braucot ar autobusu. Ļoti patika jugendstila ēkas Alberta ielā, ar ko tik ļoti lepojas Rīga. Neaizmirstama bija arī ekskursija mūsu Gaismas pilī – Nacionālajā bibliotēkā, kā arī baleta izrādes «Bolero» apmeklējums Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī.

Noslēguma vakaru rīkojām Lucas muižā, iepazīstoties ar kopā pavadīto nedēļu foto stāstā, kuru bija sagatavojusi  Liza. Viktorīnā par Vāciju savas zināšanas bija jāparāda latviešu jauniešiem, bet uz jautājumiem par Latviju nācās atbildēt vāciešiem. Selīna un Kristīne kopā nodziedāja Gīterslo sacerēto dziesmu par Eiropu. Aigas un Līvas vadībā vācu jaunieši iemācījās latviešu tautasdziesmu «Āvu, āvu baltas kājas». Vakars pagāja jautrā noskaņā un kopīgās dejās. Lielu paldies teicām grupas vadītājiem –  skolotājam no Januša Korčaka skolas Stefanam un pedagoģei no jauniešu apmaiņas centra Margrētei.

Liels paldies Leldes, Selīnas, Megijas, Elīnas, Evelīnas, Paulas, Anetes, Alberta, Danielas, Benedik un Domenik ģimenēm par vācu jauniešu viesmīlīgo uzņemšanu savās ģimenēs. Paldies «VTU Valmiera» un personīgi I. Cīruļa kungam par laipnajiem šoferīšiem un precizitāti. Paldies visiem valmieriešiem, kuri atbalstīja mūsu projektu.

VĀCU VIESI ar Dzintras Miķelsones palīdzību Vecpuišu parkā iestādīja dobi ar krokusiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru