Garantētās atlīdzības izmaksas AS «PNB Banka» klientiem sāks 22. augustā

- 20.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību AS «PNB Banka» klientiem, sākot ar 22. augustu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt AS «Citadele banka».

Valmierā klientiem jāvēršas AS «Citadele banka» filiālē, kas darbojas Diakonāta ielā 6, informācija –  PNB bankas filiālē Valmierā, Rīgas ielā 4, tirdzniecības centrā «Valleta».

Labklājības ministre Ramona Petraviča aicina pašvaldības  sniegt atbalstu nepieciešamības gadījumos personām, kuras skārusi PNB bankas krīze. Ministre ir izsūtījusi  vēstuli visām 119 Latvijas pašvaldībām un to sociālajiem dienestiem  ar aicinājumu būt atsaucīgiem gadījumos, kad pašvaldībā griežas PNB bankas klienti, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Ministre aicina izvērtēt katru gadījumu un sniegt maksimālu atbalstu  personai, ja PNB bankas krīzes rezultātā tai zudušas iespējas nodrošināt ikdienas pamatvajadzības – pārtikas, medikamentu un pirmās nepieciešamības preču iegādi.

Jāpaskaidro, ka Eiropas Centrālā Banka un Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) 2019. gada 15. augustā ir pieņēmusi lēmumu apturēt AS «PNB banka» (iepriekš Norvik bankas) darbību. Tā rezultātā pensiju un pabalstu saņēmējiem, kuriem pensiju un pabalstu izmaksa līdz šim veikta uz PNB bankas kontiem, šobrīd nav piekļuves bankas kontos esošajiem finanšu līdzekļiem.

Garantēto atlīdzību izmaksas AS «PNB Banka»  klientiem tiks uzsāktas piektajā darbadienā kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, kuru FKTK konstatēja ar 15.08.2019. lēmumu.

Saskaņā ar likumu garantētajai atlīdzībai ir jābūt pieejamai bankas klientiem, sākot ar astoto darbdienu pēc dienas, kad konstatēta noguldījumu nepieejamība. Katram AS «PNB Banka» klientam tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Garantēto atlīdzību izmaksai AS «PNB Banka» klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro. Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF), un šim mērķim nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta.

99,2% AS «PNB Banka» klientu garantētās atlīdzības veidā saņems savus noguldījumus pilnībā. No tiem 95% ir iekšzemes klientu, savukārt tikai 4,2% –  ārvalstu klientu.

Ņemot vērā, ka ievērojama daļa AS «PNB Banka»  ir pensiju un pabalstu saņēmēji, FKTK un AS «Citadele banka»  strādā ciešā sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), lai klientiem nodrošinātu pēc iespējas ātru un ērtu pensiju un pabalstu saņemšanu.

FKTK ir izvēlējusies uzticēt garantēto atlīdzību izmaksu veikt AS «Citadele banka», izvērtējot bankas klientu interesēm atbilstošāko risinājumu un ņemot vērā tās tehnisko nodrošinājumu pēc iespējas ātrākai garantēto atlīdzību izmaksu sākšanai.

AS «Citadele banka»  ir apliecinājusi gatavību veikt garantēto atlīdzību izmaksu.

Garantētās atlīdzības izmaksas kārtība AS «PNB Banka» klientiem:

*Privātpersonām, VSAA maksājumu (pabalstu/pensiju) saņēmējs ar jau esošu kontu AS «Citadele banka»:

Nav nepieciešams doties uz AS «Citadele banka»  filiāli. Jūsu garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz AS «Citadele banka»  kontu. Bankas konsultants informēs VSAA par turpmāko maksājumu saņemšanu uz AS «Citadele banka». 6 mēnešu laikā no atlīdzību izmaksu sākuma Jums nepieciešams apstiprināt VSAA, vai turpināsiet saņemt maksājumus AS «Citadele banka».

*Privātpersona, VSAA maksājumu (pabalstu/pensiju) saņēmējs, bez konta AS  «Citadele banka»:

No 22.08.2019. dodieties uz noteiktām AS «PNB Banka» filiālēm, dokumentu parakstīšanai līdzi ņemot pasi vai ID karti. Jums tiks automātiski atvērts konts AS «Citadele banka» un ieskaitīta garantētā atlīdzība. Internetbanka Jums būs pieejama uzreiz pēc dokumentu parakstīšanas. Norēķinu karti saņemsiet pa pastu 2 darba dienu laikā, un turpmāk varēsiet to izmantot norēķiniem un skaidras naudas izņemšanai. Turpat aizpildiet iesniegumu VSAA par turpmāko pabalstu/pensiju saņemšanu AS «Citadele banka» vai paziņojiet VSAA par vēlmi to saņemt citas bankas kontā.

*Privātpersona, rezidents ar jau esošu kontu AS «Citadele banka»:

Aizpildiet pieteikumu par garantēto atlīdzību saņemšanu internetbankā vai AS «Citadele banka» filiālē. Jūsu garantētā atlīdzība tiks pārskaitīta uz kontu AS «Citadele banka».

*Privātpersona, rezidents bez konta AS «Citadele banka»:

Dodieties AS «Citadele banka» filiāli, identificējieties un saņemiet garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz savu kontu jebkurā finanšu iestādē.

*Privātpersonas – ārvalstu rezidenti:

Zvaniet uz AS «Citadele banka» un vienojieties par tikšanos. Dodieties uz AS «Citadele banka» filiāli Republikas laukumā 2A, Rīgā, identificējieties un saņemiet garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz savu kontu jebkurā finanšu iestādē.

*Juridiskās personas un to pārstāvji:

Zvaniet uz AS «Citadele banka» informatīvo tālruni 67010000 un vienojieties par tikšanos. Dodieties uz norādītajām AS «Citadele banka» filiālēm, identificējieties un atveriet kontu AS «Citadele banka» vai saņemiet garantēto atlīdzību ar pārskaitījumu uz savu kontu jebkurā finanšu iestādē.

Ievērībai klientiem, kuriem jādodas uz AS «Citadele banka»: Lai izmaksu process noritētu raiti, aicinām klientus, pirms doties uz AS «Citadele banka», pārliecināties, ka spēkā esošie klienta personu apliecinošie dokumenti ir AS «PNB Banka» rīcībā jeb ir aktualizēta klienta identifikācijas informācija.

Komentāri
Pievienot komentāru