Gaisa piļu cēlāji sapinušies meistarībā

- 8.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latviešiem ir teiciens par vadzi. Kad tas ir pilns, tas lūst. Apmēram tā var vērtēt valsts pasūtījuma izpildītāju demaršu pret šī pasūtījuma administrētājiem pasažieru pārvadājumu jomā.

Biedrība Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija (LPPA) 25. martā ar atklātu vēstuli Saeimai, Ministru prezidentam, Ministru kabinetam un informāciju Valsts prezidentam paudusi nopietnu satraukumu uzreiz par trim kliedzošām lietām Satiksmes ministrijas pārziņā esošajā lauciņā – par sabiedriskā transporta pakalpojuma reģionālās nozīmes maršrutu tīklā jau aizpērn sākto iepirkumu, kuram vēl galu neredz, par situāciju nozarē un par valsts SIA Autotransporta direkcija kā iepriekš minētā iepirkuma pasūtītāja nesaprotamu darbību procesa nodrošināšanā.

Nedaudz faktu no vēstules. «Iepirkums (...) pirmo reizi tika izsludināts 2019. gada 17. jūlijā. Iepirkums virknes nopietnu pārkāpumu no Direkcijas puses dēļ ir pārtapis jau par trīs konkursiem divu gadu garumā, kuru rezultātā no 16 Iepirkuma daļām ir noslēgti līgumi 5 daļās. Par Iepirkumu ir iesniegtas kopā 46 sūdzības, tai skaitā kolektīvās sūdzības. Iepirkuma norises periodā tirgū strādāja tikai 27 reģionālie pārvadātāji, kas nozīmē, ka pārvadātājiem nācies aizstāvēt savas tiesības vairākkārtīgi. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) savos lēmumos ir atzinis, ka Direkcija ir pārkāpusi gan Publisko iepirkumu likumu, gan pašas radīto Iepirkuma dokumentāciju. Piemēram, pirmā konkursa (...) rezultāti tika apstrīdēti ar 10 sūdzībām, no kurām 9 sūdzības tika atzītas par pamatotām, un IUB uzdeva Direkcijai veikt atkārtotu konkursa rezultātu pārvērtēšanu. No atbildīgo iestāžu puses nav notikusi pilnīgi nekāda izmeklēšana, lai noskaidrotu šo pārkāpumu patieso būtību.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
valmierietis - 10.Aprīlis, 2021 - 12:38

Cik plaša profila speciālists! Zin visu par skolu slēgšanu, par pareizu vietu kokmateriālu veikalam, varētu jau vēl ko atrast. Tagad visu zin par pasažieru pārvadājumiem. Ir tāds teiciens-kas der visam, neder nekam! Bet ja nu kļūdos-varbūt Viņu par premjeru?

arī valmierietis - 12.Aprīlis, 2021 - 18:12

Klau, valmieriet, varbūt tev vērts savu žulti uzkrāt burciņā? Tā lai sanāk kārtīgs šļāciens! Citādi tu te kā blusa zilonim apkārt danco. Vai pašam neapnīk?

Pievienot komentāru