Gada sportists Valmierā – Ainārs Ķiksis

18.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien Valmieras Kultūras centrā norisinājās Sporta laureātu godināšanas pasākums, kurā teica paldies sporta entuziastiem, treneriem, sportistiem, kas guvuši augstus sasniegumus sportā 2018. gadā, devuši ieguldījumu sporta jomas attīstībā Valmierā, nesuši Valmieras vārdu pasaulē, kā arī motivējuši citus sportiskai, aktīvai un mērķtiecīgai karjerai.

Pasākumā tika sveiktas sporta komandas un sportisti, kas 2018. gadā kļuvuši par Latvijas čempioniem vai uzrādījuši teicamus rezultātus starptautiska līmeņa sacensībās, pārstāvot Latviju un Valmieru. Kopumā pasākumā tika sveiktas septiņas sporta komandas, 38 veterāni, astoņi juniori, 42 pieaugušie sportisti un 14 treneri.

Īpaši apbalvojumi «Par sasniegumiem sportā 2018. gadā» tika pasniegts trīs nominācijās «Gada sportists», «Uzlecošā zvaigzne» un «Mūža ieguldījumu sportā». Par Gada sportistu 2018 tika atzīts treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis. 2018. gadā Ainārs ne vien spējis sacensties ar labākajiem pasaules treka riteņbraucējiem Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas elites sacensībās, bet arī spējis labot pasaules meistaru rekordu sprinta un 750 m distancē, izcīnot zelta medaļu. Losandželosā notiekošajā pasaules meistaru čempionātā Ainārs Ķiksis sasniedza arī augsto 3. vietu komandu braucienā, startējot kopā ar Krievijas un Japānas sportistiem.

Nominācijā «Uzlecošā zvaigzne 2018» balvas saņēma peldētājs, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Vitauts Jānis Siliņš un basketbolists, Andoras basketbola kluba «MoraBanc» spēlētājs Valters Vēveris. Vitauts Jānis ir Latvijas valsts junioru izlases dalībnieks, Latvijas Olimpiskās komandas dalībnieks Pasaules Jaunatnes olimpiādē Buenosairesā, seškārtējs Latvijas čempions, trīs reizes uzstādījis Latvijas junioru čempionāta sacensību rekordus, 13 reizes labojis Valmieras rekordus brasa distancēs.

Savukārt Valters ir vairākkārtējs Latvijas izlašu dalībnieks. Startējis Latvijas U14, U16 un U18 izlasēs. 2018. gadā kopā ar Latvijas valstsvienību izcīnījis sudraba medaļu FIBA Eiropas čempionātā U18 grupā. Lai arī Valters nevarēja ierasties uz balvas pasniegšanu, viņš bija atsūtījis video sveicienu no Andoras, kur sper soļus pretī profesionāla basketbolista sapnim.

Sakot paldies par devumu sporta nozares attīstībā un jauno sportistu iedvesmošanā, apbalvojums «Mūža ieguldījums» tika pasniegts sportu mīlošai, sportu atbalstošai ģimenei, valmieriešiem, kuri savu dzīvi veltījuši sportam – bijušajai basketbolistei, sporta skolotājai, tiesnesei Dairai Krauklei un bijušajam basketbolistam, basketbola tiesnesim Egilam Krauklim.

Īpašs apsveikums, apzeltīta Valmieras izaugsmes medaļa un adīti tautisko rakstu cimdi ar spēka zīmēm un valmieriešu labām domām par panākumiem Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs tika piešķirti bobslejistam Oskaram Melbārdim.

SPORTA LAUREĀTU godināšanas pasākumā Gada sportista balvu Aināram Ķiksim pasniedz Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru