Futbola šaļļu kolekcionārs

- 24.Maijs, 2012
Dzīvesstils
Laikrakstā

Valmieras muzeja Izstāžu namā vēl līdz 2. jūnijam apskatāma Valmieras izglītības iestāžu, to skolotāju dažādu kolekcionēto lietu izstāde. To starpā arī Valmieras jaunatnes centra Vinda direktora DĀVJA SIRMĀ futbola šaļļu krāsainā kolekcija.

— Kā radās ideja kolekcionēt futbola šalles?

— Pirmajā klasē es krāju markas — vecāki tās pirka, gāju filatēlijas pulciņā. Mani kā pirmklasnieku reizēm apkāsa pieaugušie — piedāvājot samainīties ar markām pret saldējumu. Futbola šalles nāca reizē ar futbola mīlestību, apmēram pirms desmit gadiem — pirms, šķiet, Latvijas un Krievijas izlašu spēlēm Skonto stadionā, kad nopirku Latvijas izlases šalli. Tajā spēlē kāds fans piedāvāja samainīties ar Krievijas izlases šalli, un tā tas sākās. Šī iemainītā šalle tagad laikam ir aizmainīta tālāk.

— Cik pašlaik liela ir tava šaļļu kolekcija?

— Man muzejs saskaitīja — 68, pats mājās nebiju skaitījis. Nesen vēl ar divām papildināju — tēvs no Vācijas atveda Vācijas izlases šalli, bet darba kolēģi no Parīzes — šīs pilsētas futbola kluba Paris Saint-Germain šalli, kaut gan man pēdējā jau kolekcijā bija. Šalles nekad nepērku internetā, vienmēr man tās atved draugi un kolēģi vai arī pats. Par katru zinu, no kurienes tā nākusi.

Attēlā:

SKAIDRA LIETA. Mīļāko šalli savā palielajā kolekcijā Dāvim atrast nav problēmu, protams, tā ir Valmieras futbola kluba šalle — kluba, kurā savulaik viņš pats strādāja.

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru