Futbola laukums Ministru kabinetā

- 19.Jūlijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Kad valdība ceturtdien izlēma atstāt amatā Valsts drošības dienesta priekšnieku, JKP ministri demonstratīvi pameta MK sēžu zāli. Juta Strīķe paziņoja, ka JKP tādējādi parādot Krišjāņa Kariņa valdībai «dzelteno kartīti» – brīdinājumu, ka tā var ātri krist, ja nerespektēs partijas vēlmes.

Jaunā konservatīvā partija ļoti labi apzinās savu svarīgumu šajā koalīcijā, tāpēc arī tik droši uzmetas par «spēles arbitru» un izrunājas uzsvērti ultimatīvā tonī. No tās varaskāres un interešu, tāpat arī no politiskās loģikas viedokļa tāda uzvedība ir pilnīgi pareiza, pat gluži vai obligāta. To, cik vājš ir Ministru prezidents, visi redz pēc viņa nespējas saukt pie kārtības pat pussabrukušās «suņubūdas» pārstāvi Ralfu Nemiro.

Bordānieši-potāpovieši neapstrīdami ir koalīcijas skaitliski lielākais, saliedētākais un agresīvākais partneris. Tāpat arī neaizstājamākais. Jo īpaši apstākļos, kad par KPV LV dēvētais politprojekts var izšķīst kurā katrā brīdī. Prasības augs un tiks izteiktas arvien kareivīgāk. Arī Kariņam nāksies rātni doties uz JKP frakciju taisnoties un skaidroties – kā nolaista kolhoza priekšsēdim uz partkomu...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru