Fotogrāfijās Latvijas gaišās vertikāles

- 22.Novembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmierieši ar fotoizstādēm ir pat izlutināti, taču 17. novembrī Valmieras muzeja Izstāžu namā atklātā Mihaila Ignata fotogrāfiju izstāde «Sapņu kartogrāfija» pelna īpašu uzmanību. Jau ar to vien, ka Miks (tā Mihailu sauc daudzi fotogrāfi) neapšaubāmi pašlaik ir viens no tiem fotogrāfiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē pat ļoti tālu. Kopš 2013. gada viņš ir reģistrēts autors Pasaules fotogrāfijas organizācijā (WPO jeb World Photography Organisation). Vairāk nekā 80 starptautiskajos fotomākslas konkursos viņš ieguvis tuvu pie 30 godalgu. Starp tām ir arī Starptautiskās fotomākslas federācijas (FIAP) zelta, sudraba un bronzas medaļas. 2014. gadā Mihailam Ignatam piešķirts FIAP mākslinieka goda nosaukums, bet kopš 2016. gada janvāra viņam ir gods saukties par FIAP ekselenci (Excellence of FIAP). Viņa fotogrāfijas publicētas fotoalbumos, populāros ārzemju žurnālos, arī National Geographic (tajā arī viena no izstādē redzamajām — ziemas ainava ar dažiem kokiem ceļa līkumā).

Bet titulus un godalgas par šo vai to vien nedod. Atzinība ir jānopelna. Var teikt, ka Miks to pelnījis ar mērķtiecīgiem centieniem palūkoties fotogrāfijās uz Latviju, arī dažām vietām pasaulē no augstāka skatu punkta, nekā ikdienā ierasts.

SKOLOTĀJI. Mihails Ignats (no kreisās) un Juris Naumovs piestājuši pie Mika vismīļākās fotogrāfijas. Pirms gadiem Juris mācījis Miku fotografēt ar filmiņu aparātu Smena. Tagad kādreizējo skolotāju Miks mācot darboties ar digitālo kameru. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru