Finišē Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija

- 25.Maijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Joprojām turpinās darbi šobrīd dārgākajā Valmieras celtniecības objektā – Jāņa Daliņa vārdā nosauktajā stadionā. Vizuāli, lielos vilcienos ņemot, visas būves jau izskatās pabeigtas, taču vēl pietiekami daudz dažādu sīkumu, ar katru no tiem jātiek galā. Jo visa paveiktā rentgens, pirms pieņemšanas komisijai parakstīt papīrus, būs nežēlīgi skrupulozs! 

Viņnedēļ, kad apkārt futbola laukuma zālienam arī ārzemēs pastrādājušie Rīgas firmas Sporta halle puiši klāja ķieģeļsarkano virskārtu starptautiskām prasībām atbilstošajam stadiona skrejceļam, Liesma pabija stadionā, kur visu izrādīja un izstāstīja rekonstrukcijas pasūtītāja – Valmieras pašvaldības – būvinženieris Egīls Jansons:

«Pašlaik stadiona teritorijā lielākoties notiek tādi piefrišināšanas darbi ārpusē. Taču strādāts tiek arī ēkās – ventilācijas iekārtu pieslēgšana, palaišana un pārbaude, arī visu citu inženierkomunikāciju regulēšana un savešana kārtībā, jo, piemēram, ventilācijā vien tās ir desmit sistēmas. Apkure mums kārtībā, ļoti labi tā strādāja jau visu ziemas sezonu. 

PĒDĒJĀ KĀRTA – AR PŪTĒJU. Sporta halles puiši gatavo skrejceļa gumijotās kārtas virsmas veidošanai īpašu smalkā maluma materiāla pūtēju. Kopumā skrejceļš sastāv no četrām daļām. Vispirms uz pērnruden ar asfaltbetona klājēju ieklātās melnās apakškārtas, ko veido pārstrādātas gumijas riepas un poliuretāna līme, uzklāj izlīdzinošo pastu jeb mastiku, kas aiztaisa ciet virskārtas poras. Tad nāk šķidrā kārta, tad pildviela – maltā gumija. Viss jaunais no firmas Conica materiāliem veidotais klājums žūst apmēram diennakti, tas ļoti atkarīgs no gaisa mitruma un vēl daudziem citiem parametriem. Kopējā ieklājamā platība Jāņa Daliņa stadionā ir apmēram 9000 kvadrātmetru. Labos laika apstākļos to var paveikt apmēram 10 dienās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru