Fēniks spēkojas Gruzijā

- 15.Novembris, 2018
Sports
Laikrakstā

Oktobra beigās regbija klubs «Fēnikss», svinot savu desmit gadu pastāvēšanu, devās uz regbija lielvalsti Gruziju, kur pārbaudīja spēkus «Brālības kausā».

Spēlējošais treneris Kristaps Staņa atzīst, ka «dalība šajā turnīrā bija smags izaicinājums. Zinājām, ka braucam uz regbija valsti, kurā katrs kaut reizi ir spēlējis vai trenējies regbijā. Lai arī pretinieki bija amatieru klubi, to vidū bija arī spēlētāji, kas ir tuvu vai pat pabijuši profesionālā sporta vidē. Sapratām, ka pārstāvam Fēniksu un Latviju, un cienījami sevi parādījām».

Turnīra pirmo spēli aizvadot pret Tbilisi RC «Devebi», tika piedzīvots zaudējums 17:29 (R. Lovkins 5,  I. Burcevs 5, K. Bērze 5, D. S. Dzidzadze 2). K. Staņa stāsta: «Pirmo spēli pret Devebi sākām nedroši, mākslīgais segums un nezināmais pretinieks uzlika nelielu slogu. Otrajā puslaikā jau bijām saraduši ar apstākļiem un izzinājuši pretinieku, daudz pārliecinošāk parādījām sevi. Lai arī piekāpāmies spēles gala rezultātā, tomēr uzteicams sniegums un labs sākums turpmākajai sadarbībai. Spēles vērtīgākais spēlētājs Arvis Pilenieks bija lielisks taktiskajos sitienos ar kāju, pietrūka pieredzes centros, kas būtu nesis vēl labāku rezultātu.»

Pēc vienas dienas pārtraukuma mūsu regbistiem bija jāaizvada šī turnīra otrā spēle, kurā pēc veiksmīga pirmā puslaika tomēr nācās atzīt Telavi pārstāvošā RC «Chadari» pārākumu ar 12:22 (A. Lovkins 5, E. Vinters 5, D. S. Dzidzadze 2). K. Staņa atzīst, ka «otrā spēle trīs dienu laikā lika saprast, ka šādam turnīram nepieciešamā fiziskā sagatavotība pārsniedz Fēniksa spēlētāju spēju robežas. Lai arī pirmajā puslaikā pārliecinoši tikām galā ar pretinieka jauno sastāvu, otrā puslaika vidū burtiski beidzās degviela, un rezervistu soliņš bija krietni par īsu. Pretinieki atzīstami sagaidīja savu uznācienu un izteiktu mūsu dominanci pārsvēra par labu sev, kas ir izcilas komandas rādītājs. Chadari ir ceļā uz lieliem panākumiem, un novēlu viņiem, lai izdodas tos sasniegt. Spēlē vērtīgākais Fēnikss komandā bija Edijs Vinters, kurš veica vairākus individuālus caurgājienus un izcilus dominējošus tvērienus, visas spēles laikā iedvesmojot komandu».

Turnīrā vērtīgākais spēlētājs Fēniksa rindās bija Arvis Pilenieks. Kā uzsver K. Staņa: «Viņa pieredze un aukstasinība iedvesa bailes pretiniekos, un esam pateicīgi par viņa pienesumu. Kopumā ļoti nozīmīgs turnīrs gan spēles, gan sadraudzības izpratnē. Lieliskā Gruzijas viesmīlība nav dažos vārdos aprakstāma, un nākamajā gadā ap Jāņiem gaidām viņus viesos uz turnīra otro raundu.»

Regbija klubs «Fēnikss» saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: Beverīnas novadam, Kocēnu novadam, Naurim Miglavam, Kārlim Smiltniekam, SIA «Bazalts», SIA «Vērsis Ro», ZS «Mārtiņkalni», SIA «Vidzemes logi».

NOGURUŠI, BET LAIMĪGI pēc otrās spēles kopā ar Telavi regbija klubu «Chadari». Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru