Esmu no neatkarīgās Latvijas paaudzes

17.Jūlijs, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Tā par sevi lepni teic mans sarunas biedrs REINIS ZNOTIŅŠ, līdzdibinātājs un biznesa attīstības vadītājs uzņēmumā YOUR MOVE. Tikāmies Valmieras teātrī Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma otrās dienas rīta cēlienā.

Iepazīstini ar sevi — no kurienes esi?

Esmu rīdzinieks, dzimis Latvijā, tad pabijis ārzemēs, bet atkal atgriezies mājās. Man ir 26 gadi.

Varbūt sākam ar tavu īso dzīves stāstu...

Pēc Rīgas Juridiskās augstskolas pabeigšanas, kur ieguvu grādu biznesā un jurisprudencē, bet pa starpu pamācījos arī Tilburgas universitātē Nīderlandē, es aizbraucu uz Ameriku, kur ieguvu tādas tīri praktiskas zināšanas. Padzīvoju un pastrādāju ASV.

Ko tu strādāji?

Strādāju ar tehnoloģiju startapiem (start up) jeb jaunuzņēmumiem.

Vai tas bija Silīcija ielejā?

Nē, Sietlā, ASV kreisajā krastā. No turienes nāk Microsoft, no turienes nāk arī kompānijas Boing un Amazone... Lielas kompānijas.

Biji tuvumā pasaules dūžiem.

Jā. Tur var satikt daudzus talantīgus cilvēkus, no kuriem var ļoti daudz ko mācīties. Mana ideja bija — aizbraukt tur, saprast, kā strādā tehnoloģiju jaunuzņēmumi un kā strādā investīcijas šajā jomā, lai pēc tam būvētu savu kompāniju šeit, Latvijā.

Tātad doma aizbraukt uz Ameriku un tur palikt tev nebija nevienu brīdi?

Nē! Es vienmēr sevi esmu redzējis šeit, bet uzskatu, ka ir ļoti svarīgi un ļoti noderīgi paplašināt savu redzesloku. Aizbraukt iegūt izglītību, aizbraukt pastrādāt internacionālā vidē ar pasaules līmeņa kompānijām un pēc tam tās zināšanas, kas ir iegūtas, likt lietā šeit, Latvijā. Tā ka kopumā es vienmēr esmu domājis, ka dzīvošu un strādāšu šeit, bet, lai iegūtu pieredzi, šādi braucieni ļoti noder.

Kad atgriezies Latvijā?

Es atgriezos pirms diviem gadiem. Trīs gadus vadīju biznesa attīstību vienā Latvijas jaunuzņēmumā, arī tas bija saistībā ar Ameriku, tāpēc sanāca ļoti daudz braukāt. Tagad kopā ar kolēģi esmu nodibinājis uzņēmumu, ko sauc YOUR MOVE.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru