«ESET Draudu apskats»: šogad atgriezusies krāpniecība ar seksuāla satura e-pastiem un pieaudzis maldinošo aizdevumu lietotņu skaits

- 15.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Starptautiskās drošības firmas «ESET» jaunākais «Draudu apskats» liecina, ka šogad ir aktuālas divas tendences, kas būtiski ietekmē cilvēku drošību internetā visā pasaulē – kibernoziedznieki spēj daudz vairāk pielāgoties dažādām izmaiņām un lielākai kiberdrošībai, kā arī tiek meklēti jauni uzbrukumu veidi. 

Šogad kibernoziedznieki nebeidz pārsteigt ar izdomu, izmantojot tādas metodes kā ievainojamības un nepareizas konfigurācijas (piemēram, aplikācijās) ļaunprātīga izmantošana, nesankcionētas piekļuves iegūšana, sensitīvas informācijas (piem., personas seksuāla rakstura attēlu) kompromitēšana un individuālu personu apkrāpšana. 

IT uzņēmumi visā pasaulē aktīvi cīnās ar pieaugošo kibernoziedznieku aktivitāti un mēģina to ierobežot, piemēram, «Microsoft» ir ieviesis stingrākas drošības politikas. Vienlaikus kibernoziedznieki šogad demonstrē īpašas pielāgošanās spējas, kas nozīmē, ka situācijā, kurā ir ieviesta augstāka kiberdrošība, krāpnieki meklē jaunus uzbrukumu veidus vai arī atgriežas pie agrāk pārbaudītām metodēm. Ikvienam, kas lieto internetu telefonā, datorā vai planšetdatorā, ir jāseko līdzi aktuālākajām noziedznieku metodēm, lai nekļūtu par krāpnieku upuriem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru