Esam vienoti Jēzū Kristū

- 14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atkal klāt ir 15. augusts – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Tie ir vieni no galvenajiem katoļu baznīcas svētkiem, ko svin par godu Jaunavai Marijai – Jēzus Kristus Mātei.

Skaista katoļu baznīcu tradīcija ir svētceļojumi uz Aglonu, kurp dodas ticīgie ne tikai no Latvijas un Lietuvas, bet arī no vairākām Eiropas valstīm.

Pirmo reizi no Rīgas uz Aglonu svētceļnieki devās 1989. gadā. Valmieras svētceļnieku grupa šovasar savu ceļu uzsāka Ludzā, veicot pavisam 115 kilometru gājumu ar pieturām: Ludza – Stoļerova – Kaunata – Andzeļi – Andrupene – Auleja – Aglona.

Aglonā Valmieras svētceļnieki ierodas šodien – 13. augustā.

Valmieras grupā šogad ir 40 gājēji, jaunākie no tiem divi deviņgadīgie, kas izceļas ar lielu izturību un apmierinātību par visu, kas garajā ceļā sastopams. Grupai pievienojies arī kāds pāris no Stokholmas Zviedrijā.  Pirmo reizi šo grupu vada Inese Volrāte, bet svētceļnieku garīgais tēvs kā allaž ir nenogurdināmais visu tik ļoti cienītais Valmieras katoļu draudzes prāvests Lauris Malnačs.

Sarunā pa tālruni no svētceļojuma Inese Volrāte pastāstīja: Šovasar mūsu grupas tēma ir «Mīlestība», kas stāv vienmēr pāri visam – kā Dievs mūs mīl bez nosacījumiem. Mums ļoti palaimējies arī pavārīti Ivetu Upīti. Viņas gatavotais ēdiens ir pasakaini gards un gājēju izturību spēcinošs. Mūsu grupas raksturīgākā pazīme ir tā, ka esam izteikti ģimeniski, tātad vienoti Jēzū Kristū. Sasniedzot Aglonu, visu ceļinieku vārdā pateicamies uzņēmumam «AK -12»,  «Valmieras pienam» un  arī vairākiem mūspuses zemniekiem.

Latgales iedzīvotāju labestība un mīļums ir vārdos neizstāstāms, mums nekad un nekur neatteica naktsmītnes. Mūsuprāt, tieši tas ir tik svarīgi – visiem būt vienotiem ar patiesu mīlestību Jēzu Kristū. Paldies sakām arī laikrakstam «Liesma» par morālo atbalstu un interesi par mums.»

CEĻĀ UZ AGLONU. 2019. gada augusts un Valmieras svētceļnieku saliedētā grupa. Laura Malnača foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru