Es šo pieredzi ne pret ko nemainītu

- 25.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Evelī mājās, Valmierā, ir neilgu brīdi. Nesen viņa atbrauca no Japānas, kur nokļuva Latvijas Universitātes studentu apmaiņas programmā, pateicoties savai uzņēmībai un drosmei, bet ceļojuma koferi netiks likti skapjaugšā. Jau pavisam drīz tos vajadzēs tālajā ceļā uz Dienvidkoreju.

Evelī Jurkāne pabeidza Valmieras Valsts ģimnāziju, Latvijas Universitātē studē Austrumu -Rietumu starpkultūru sakaru programmā. Pamatskolā mīļākais mācību priekšmets bijusi vizuālā māksla, bet vecākajās klasēs – angļu valoda un ģeogrāfija. Hobiju daudz un dažādi, jo viņas radošais, nemierīgais gars vēlējās izmēģināt arvien ko jaunu.

Kāpēc tieši Japāna? 

Japānai kopš bērnības manās acīs piemita šarms, atšķirībā no tiem, kas vienmēr zinājuši, ko darīs pēc vidusskolas, es to nezināju, taču vēlējos studēt internacionālā vidē, angļu valodā, doties studentu apmaiņā un noteikti apgūt jaunas valodas. Vēlamais rezultāts ir strādāt tādā veidā, kas pieprasa daudz ceļot un komunicēt. Izskatot Latvijas Universitātes piedāvājumu, izvēlējos Austrumu - Rietumu starpkultūru programmu. Tajā var apgūt gan par Eiropu un tās kultūru un politiku, gan par Austrumāziju. Lai padarītu dzīvi interesantāku, varēju izvēlēties mācīties vienu no trīs valodām – japāņu, ķīniešu vai korejiešu. Japāņu valoda šķita visinteresantākā.

Evelī (pirmā no labās) ar tuvākajiem draugiem, apmaiņas studentiem no no Austrālijas, Portugāles, Ungārijas un Francijas. Fonā slavens Japānas animāciju varonis «Gundam robots».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru