Ērika Zvirbuļa baltā svētku dāvana vidzemniekiem

- 19.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kad ziema ir tik niķīga, ka pat uz Ziemassvētkiem dabu baltumā nesteidz iekrāsot, par sniegotās pasaules vienreizīgumu fotoizstādē «Kad pasaule pārvēršas pasakā…» atgādina viens no vērīgākajiem Vidzemes ainavu fotogrāfiem Ēriks Zvirbulis. Piektdien šīs izstādes atklāšanas brīdī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Jaunās pils konferenču zālē muzeja ekspozīciju un izstāžu darba koordinatore Vija Rozentāle tā arī teica:

«Savu fotogrāfiju noskaņās, brīnišķīgā skaistumā Ēriks atgādina, kādai tad īsti ir jābūt ziemai. Cēsīs ilgi nebija snidzis, bet vajadzēja vien izlikt izstādi ar viņa ziemas ainavām, kad arī pie mums beidzot snieg. Pat daba Ērika priekšā  piekāpjas.

Šogad fotogrāfi gan muzeju, gan apmeklētājus lutina ļoti. Bet katra no šīm izstādēm ir izteikti citāda. Ne tikai tēmu, bet arī fotogrāfu personības ziņā. Ērika fotogrāfiju mākslas valoda ir īpašais viņa skatījums dabā. It sevišķi viņam ir prasme pamanīt dabas brīnumu sarmu, kas Ērikam ļoti patīk un ko izdodas nofotografēt kā nevienam citam. Viņa fotogrāfijas ar sarmu ir trauslas un gaistošas. Pat pārsteidzoši, kā viņam izdodas tajos īsajos brīžos, kad dabā šāds brīnums notiek, to notvert. Šī ir izstāde ar sirdi un dvēseli. Tā fotografēt dabu neviens cits neprot.»

ČIRA SVEICIENS. Aivars Zvirbulis prezentē Amatciemata kalendāru, kurā pārsvarā arī ir brāļa Ērika fotografētās bildes. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru