ENBL pieredze: cerība pret bezcerību

- 22.Oktobris, 2021
Sports
Laikrakstā

Otrdien un trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem bija iespēja pirmoreiz komandas vēsturē gūt starptautisku pieredzi ārpus Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas turnīra, jo Valmierā divas dienas risinājās pirmais Eiropas Ziemeļu basketbola līgas jeb ENBL sabraukums četrām komandām. 

Mūsējo pretiniekos bija šī brīža Polijas čempionāta Energa Basket Liga līdervienība Anwil Wloclawek un viņnedēļ viesos Liepājā pieveiktie tabulas kaimiņi Latvijas – Igaunijas līgā BK Liepāja. 

Valmiera Glass/ViA – Anwil Wloclawek 69:85 

Par šo spēli, kaut arī tika zaudēts, mūsējie pelnījuši uzslavu. Apmēram 35 minūtes laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, un tikai mača izskaņā krietni vien labāk komplektētā un meistarības ziņā pārākā poļu vienība vispirms jau ar savu amerikāņu leģionāru Djūka (21 punkts), Metjū (19) un Bigbī-Viljamsa (12) būtisku atbalstu panāca izšķirošo pārsvaru. Vēl starp rezultatīvākajiem viesu basketbolistiem minami Petrašeks un Bells ar attiecīgi 11 un 10 punktiem. 

Mājinieku rindās jau otro spēli (ieskaitot sestdienas maču Liepājā) produktīvs bija Iļjins, kura rēķinā 19 punkti (grozā 8 no 9 metieniem no spēles) un 6 bumbas zem groziem. Vidzemes Eifelim arī mača MVP tituls savā komandā, viesu vienībā par MVP tika atzīts leģionārs Djūks. Interesanti, ka otrais rezultatīvākais valmieriešu komandā bija Edgars Kaufmanis ar 13 punktiem, viņam par 8 punktiem vairāk nekā vecākajām brālim Jānim (5).

VAI PĀRMETĪS PĀRI? Valmieriešu spēka uzbrucējs Ervīns Jonāts (Nr.6) augstā lēcienā mēģina traucēt liepājnieka Roberta Bērziņa (Nr.5) uzbrukumu no tuvas distances. Foto no ENBL arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru