Elektriskie skrejriteņi: Veidi, jauda un priekšrocības

6.Marts, 2024
Apmaksātā publikācija
Portālā

Elektriskie skrejriteņi ir salīdzinoši jauns pārvietošanās līdzeklis, kas iegūst arvien lielāku popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū.

Ar to palīdzību var ne tikai ātri un viegli nobraukt garas distances, bet arī palīdzēt samazināt vides piesārņojumu, aizvietojot pārvietošanos ar, piemēram, auto. Elektriskie skrejriteņi piedāvā praktisku un ekoloģisku risinājumu ikdienas transportam, nodrošinot aizraujošu ceļojuma pieredzi.

https://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/velosipedi-skritulslidas-skrituldeli/elektriskie-skrejriteni

Elektro-skrejriteņi ir piemēroti gan pilsētas ielām, gan pārbraucieniem pa parkiem. Šajos modernajos transportlīdzekļos apvienojas inovatīva tehnoloģija un ilgstoša akumulatora darbība, padarot ceļošanu par patiesi efektīvu un jautru piedzīvojumu.

Dažādi elektrisko skrejriteņu veidi

Elektriskie skrejriteni ir pieejami dažādi, piemēram, klasiskie skrejriteni ar elektrisko piedziņu vai salokāmie varianti. Klasiskie modeļi bieži ir stabilāki un var nodrošināt ilgstošu braukšanas laiku, savukārt salokāmie skrejriteni ir viegli transportējami un lieliski piemēroti pilsētas apstākļiem.

Savukārt citi modeļi var būt specifiski pielāgoti braukšanai kalnainos apvidos. Piemēram, off-road elektriskais skrejritenis būs aprīkots ar riteņiem, kas spēcīgi turas uz grunts virsmas, tāpēc ar šādu būs iespējams pārvietoties pa lauku ceļiem Latvijas reģionos.

Skrejriteņa akumulators

Elektriskie skrejriteņi darbojas ar akumulatoriem, kas ietekmē to darbību. Akumulatora jaudas līmenis nosaka, cik ilgi var izmantot skrejriteni pirms to nākas uzlādēt. Piemēram, ja ir mazākas jaudas akumulators, tad attiecīgi būs nepieciešama biežāka uzlāde, gadījumā, ja skrejritenis tiek lietots regulāri.

Dažādi akumulatoru veidi piedāvā dažādu darbības laiku atkarībā no tava braukšanas stila un vajadzībām. Ja plāno braukt lielas distances vai izmantot skrejriteni intensīvi, ir svarīgi izvēlēties skrejriteni ar jaudīgu akumulatoru, tas nodrošinās nepieciešamo distanci bez papildu uzlādes.

Piemēram, ja salīdzinam divus elektriskos skrejriteņus - viens ar 250W akumulatoru un otrs ar 500W. Pirmo modeli var izmantot aptuveni 15-20 kilometrus ar vienu uzlādi, bet otrais spētu dubultot šo attālumu, pateicoties lielākai jaudai.

Uzlādes laika atšķirības

Elektrisko skrejriteņu uzlādes laiks arī var būt atšķirīgs, jo tas ir atkarīgs no konkrētā modeļa. Piemēram, vienam skrejritenim var būt nepieciešamas 2 stundas pilnai uzlādei, bet citam - tikai 1 stunda. Tāpēc svarīgi pirms iegādes paskatīties arī uz šo parametru, sevišķi, ja tas ir būtiski, piemēram, ir īsas pauzes starp pārvietošanās reizēm.

Ieteicams elektrisko skrejriteņu akumulatorus neuzglabāt ar pilnu vai tukšu uzlādi ilgstoši. Ja plāno nelietot skrejriteni ilgstoši, samazini akumulatora uzlādes līmeni līdz apmēram 50%. Tas palīdzēs saglabāt akumulatora kalpošanas laiku.

Motora darbības atšķirības

Motora jauda tieši ietekmē elektrisko skrejritenu maksimālo ātrumu un paātrinājumu. Ja skrejritenis ir aprīkots ar jaudīgu motoru, tas var sasniegt lielākus ātrumus un nodrošināt aizraujošāku braukšanas pieredzi.

Noteiktais maksimālais svars

Elektriskie skrejriteņi ir paredzēti noteiktam lietotāja svara diapazonam, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju un drošību. Piemēram, ja skrejriteni ir paredzēts lietot ar 100 kg smaguma ierobežojumu, pārkāpjot šo svaru, tas var novest pie dažādiem bojājumu riskiem.

Daži skrejriteņi var izturēt līdz pat 120 kg, bet citiem var būt zemāks maksimālais ieteicamais lietotāja svars - jāievēro ražotāja noradītie ierobežojumi.

Par aktuālu tendenci kļuvušie elektriskie skrejriteņi plašā klāstā pieejami arī interneta veikalā 220.lv! Piemēram, Xiaomi elektriskie skrejriteņi, tāpat var iegādāties arī klasiskos skrejriteņus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru