Ekskursija – jau paveiktajā un vēl darāmajā

- 18.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad Rūjienas mājas lapā pamanījām ielūgumu uz novada iedzīvotāju nu jau trešo tikšanos – ekskursijas formā, zinājām, ka arī «Liesmai» tur jābūt, jo atceramies, cik interesanti par  līdzīgu braucienu pērn arī mūsu laikrakstā rakstīja «Rūjienas Vēstneša» redaktore  Ilona Dukure. Tad nu šoreiz pieteicāmies līdzbraucējos.

Pauž attieksmi

Kad norunātajā laikā pie Rūjienas kultūras nama piestāja Gunta Namnieka vadītais nesen iegādātais jaunais «Skolas autobuss», uz tikšanos kuplā skaitā sanākušie dalībnieki ātri vien ērti iekārtojās sēdvietās. Tad ar enerģisku «Labdien!» klāt bija arī šīs apskates ekskursijas gids –  Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins un novada kultūras un tūrisma centra vadītāja Guna Ķibere.

Iedzīvotājus vispirms interesēja VARAM plānotās teritoriālās reformas projekta tālākā virzība no Ministru kabineta uz galīgā lēmuma pieņemšanu Saeimā. Guntis Gladkins, runājot par Rūjienas un Naukšēnu reformā paredzēto pievienošanu Valkas novadam kā attīstības centram, deva nelielu cerību, ka veselais saprāts tomēr uzvarēs politiskajās tirgošanās spēlēs, kurās valdot princips «ja es tev, tad tu man». Pamats cerībai ir tādēļ, ka Saeimā esot vismaz divu politisko partiju deputāti, kas izprot un aizstāv Rūjienu. Maznozīmīgs nav arī Rūjienas un Naukšēnu novadu uzņēmēju organizētās iedzīvotāju parakstu vākšanas rezultāts – vairāk nekā 3000 «pret» piespiedu savienību ar Valku. Uzņēmēji, kā zināms, gatavojas arī organizēt vairākus autobusus novada iedzīvotāju braucienam uz protesta akciju Rīgā, kurā, iespējams, jau drīzumā vienoti savu neapmierinātību ar notiekošo nākamā gada budžeta un teritoriālās reformas sakarā nolēmuši izteikt mediķi, skolotāji un arī vairāku pašvaldību iedzīvotāji. Atliek vien sekot līdzi jaunākajai informācijai.

BRAUCAM! Iedzīvotāju tikšanās ekskursijas formā sākusies. Gida lomā – Guntis Gladkins. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru