Ekskluzīvs spogulis Valmieras centrā

- 14.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš pagājušās piektdienas Valmierā pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus priecē vēl viens unikāls vides objekts – līdz spoguļa spožumam nopulēts metāla Valmieras zīmola veidols pašā pilsētas centrā, bruģētajā aplī laukumā starp Valletu un Kultūras centru.

Liesma trāpās īstajā laikā – ap četriem pēcpusdienā vīri, par kuru piederību Valmierā pazīstamajam metālapstrādes uzņēmumam Metāro liecina blakus stāvošais kravas auto ar firmas logo, pilsētas centra galvenajā laukumā veic pēdējos ar metāla konstrukcijas uzstādīšanu saistītos darbus. Klāt ir arī Metāro valdes priekšsēdētājs Ivars Ščukins, kurš īsumā iepazīstina ar šī vides objekta tapšanas vēsturi:

«Valmieras pilsētas mākslinieks Gints Sippo bija uzzīmējis šo logo un griezās pie mums ar lūgumu, vai mēs nevarētu šo objektu izpildīt metālā. Nācās mums visiem kopā maķenīt padomāt, kā to visu īstenot, un te nu galu galā tas ir. Logo ir izgatavots no pulēta nerūsējošā tērauda. Materiāls tika sazāģēts ar lāzera iekārtu, pēc tam salocīts un sametināts. Pēc tam gandrīz pusmēnesi tika pulēts (smejas)! Jā, ļoti daudz laika ieguldījām tieši pulēšanā.»

Turpat blakus izpildītājiem arī idejas rosinātājs – Valmieras pilsētas mākslinieks Gints Sippo:

«Protams, šis nav mans garadarbs vai izdomājums. Tas ir jau iepriekš izstrādātais Valmieras zīmols, kuru vienkārši paņēmu un izdomāju iznest ārā pilsētā. Radās doma, ka izpildījums varētu būt pulētā tēraudā. Par izpildītāja izvēli daudz nenācās galvu lauzīt, jo ar uzņēmumu Metāro šī ir jau ne pirmā sadarbība.»

GATAVS IR! Tūlīt Metāro auto brauks prom, atstājot tikko savā vietā uzstādīto gludi pulēto nerūsējošā tērauda Valmieras zīmolu tā pirmo apbrīnotāju ziņā.

Guntis Vīksna, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
veerotājs - 15.Jūlijs, 2021 - 08:01

Ar ko šis lielais un neveiklais burts ir unikāls? Vai tāpēc, ka spīd?

Pievienot komentāru