Ekoskolu jaunieši vienojas veloakcijā «Velosipēds vieno»

19.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinoties Eiropas mobilitātes nedēļai Valmierā, Ekoskolu jaunieši no Valmieras sākumskolas, Valmieras 2. vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas un privātās pamatskolas Zaļā skola, sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, otrdien, 17. septembrī, vienojās veloakcijā «Velosipēds vieno».

Stāsta Valmieras pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa:

«Veloakcijas mērķis bija saliedēt jauniešus no dažādām skolām, pievērst uzmanību velosipēdam kā ērtam ikdienas pārvietošanās līdzeklim, uzsākt Ekoskolu sadarbības jauno mācību gadu, kā arī rosināt jauniešu pašiniciatīvu, tiekoties ar Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. Vienlaikus velobrauciena laikā jaunieši tika aicināti pieņemt Eiropas Sociālās riteņbraukšanas izaicinājumu – Eiropas Savienības iniciatīvu, kurā šogad no Latvijas iesaistījušās divas pilsētas – Valmiera un Cēsis.

Velobrauciena sākums bija pie Valmieras 2. vidusskolas. Jaunieši devās cauri pilsētas centram, braucot gar Dzirnavu ezeriņu, tirdzniecības centru «Valleta», Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu un Mūzikas skolu. Gauja tika šķērsota pār Dzelzs tiltu, ceļu turpinot līdz bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijai. Jaunieši apmeklēja divus Pārgaujā esošos Valmieras bērnudārzus – «Vālodzīti» un «Krācītes», kas abi īsteno vides izglītību bērniem caur dalību Ekoskolu vides izglītības programmā. Velobrauciens noslēdzās atpūtas vietā pie Gaujas, pārrunājot velobraucienu un plānotās aktivitātes jaunajā mācību gadā.»

GATAVI VELOBRAUCIENAM. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru