Dziesmusvētku Lielā balva – unikāli un trāpīgi

- 9.Jūnijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Dziesmu svētku 150. gadskārtas balvas jau nokļuvušas pie labākajiem Latvijas vokālajiem ansambļiem un pūtēju orķestriem. Tuvākajās nedēļās tās iegūs arī citu nozaru labākie kolektīvi.

Šajos Dziesmu un deju svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. 

Īpašs prieks un lepnums, ko nevar noslēpt, ka grafikas dizainers NAURIS JOSTSONS ir rūjienietis. Naurim ir 29 gadi. Visu bērnību un skolas laiku līdz 9. klasei viņš pavadījis Rūjienā. Pēc tam mācījies Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolā, pēc kuras loģisks solis bija studēšana Latvijas Mākslas akadēmijā.

N.J.: Esmu viens no pirmajiem «Grafikas un iepakojumu dizaina» specialitātes absolventiem. Lai gan cilvēkiem labpatīk izmantot terminu «mākslinieks», dienas beigās mēs tomēr esam dizaineri. Kaut arī šobrīd esmu devies jaunos profesionālos izaicinājumos, pēdējos sešus gadus, arī paralēli studijām, es pavadīju kā dizainers dizaina studijā KID. Tās vadītāja un izveidotāja ir Maija Rozenfelde, kas bija arī mana bakalaura darba vadītāja.

Grafikas dizainers Nauris Jostsons: «Meklējām, kā unikāli un trāpīgi runāt par Dziesmusvētkiem.» 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru