Dziesma Dejo. Deja Skan

- 3.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

EDŽUS ARUMS sirdī ir limbažnieks. Viņš vada tautas deju ansambli «Katvari», bet savas profesionālās gaitas aizvada Rīgā. Gan dejotājiem, gan arī pasākumu nozarē šis nav spīdošākais laiks ierobežojumu dēļ, tomēr tas viņu un domubiedrus neattur kalt plānus nākamajam gadam par uzvedumu «Dziesma Dejo. Deja Skan».

Ideja veca kā pasaule

Mīlestība pret deju radusies ģimenē. «Mana māmiņa Taisa Aruma ir viena no izcilākajām tautas deju pedagoģēm, un tas man ir no viņas. Es visu mūžu esmu dejojis. Man mantojumā nāca arī tautas deju ansamblis «Katvari». Es sevi gan nepozicionēju kā izcilu deju kolektīva vadītāju, bet mēs cenšamies, tāpēc turamies labā līmenī. Man ir dažādas notikumu idejas, un tās arī ļoti labi iespaido kolektīvu, jo mums ir forši koncerti, uzvedumi,» tā Edžus Arums par sevi un deju.

Lai arī pasākuma formāts nav nekas jauns, tomēr mazliet piemirsts. «Man gan kā dejotājam, gan kā deju kolektīva vadītājam ir iespēja piedalīties Dziesmu un deju svētkos, kur ir atsevišķi momenti, kad dejotāji ir kopā ar koriem. Tā ir fantastiska sajūta, kad koris izpilda tava dejojuma fonu. Tajās reizēs man šķiet – kāpēc tas nevarētu būt īsts koncerts, kad mēs neesam kaut kāda piešprice, bet īsts deju koncerts kora mūzikas pavadījumā. Tā ideja vienkārši mutuļoja un mutuļoja manī. Arī šeit Limbažos, Vidrižu pusē, ir izcili Emiļa Melngaiļa kora mūzikas svētki, kuros mums ar deju kolektīvu «Katvari» bija iespēja piedalīties, un tā bija viena no pēdējām reizēm, kad es sapratu, ka šī ideja ir jāattīsta, ka ir jārealizē latviešu tautas deju koncerts kora mūzikas pavadībā. Es to izstāstīju cilvēkiem, kas toreiz veidoja manu komandu, tas viņus aizrāva, un mēs gājām uz priekšu,» idejas iedīgļu rašanos atceras Edžus Arums.

Pamudinājums ķerties klāt idejas izstrādei bija Latvijas Nacionālā kultūras centra pērn­gad izsludinātais konkurss. Tā tika pieslīpēta, lai atbilstu konkursa nolikumam, tomēr finansējumu neieguva, bet tas radošos prātus neapstādināja, viņi turpināja darbu. Šobrīd ideja ir noslīpēta un uzveduma mākslinieciskā komanda par to sāk stāstīt plašākai auditorijai.

DAĻA RADOŠĀS SAPULCES pandēmijas dēļ notika svaigā gaisā. Attēlā: Agris Daniļevičs (no kreisās), Edžus Arums, Mārtiņš Klišāns. Foto no Edžus Aruma arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru