Dzejas autoru vakars bibliotēkā

- 21.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 16. septembrī, Valmieras Integrētajā bibliotēkā sarīkojumā «Dzeja zina vairāk par mani» klausītājus ar savu  dzeju iepazīstināja Agnese Rutkēviča, Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Aivars Ustups, Andris Akmentiņš un Kirils Vilhelms Ēcis. Dzejas vakaru  vadīja  Valmieras Drāmas teātra jaunais aktieris Artis Jančevskis. Muzikālā noskaņa bija akordeonista Māra Rozenfelda ziņā.

Artis Jančevskis, kā jau radoša personība, izvēloties, kurš sāks lasīt dzeju, piedāvāja ar kastani uzspēlēt spēli «Akmentiņš lec!», un dzejas vakaru atklāja Daina Sirmā. Pieminot ģeniālo dzejnieku un tulkotāju Uldi Bērziņu, viņa nolasīja astoņus dzejoļus no cikla «Uldis».

Aivars Ustups savu dzejas lasījumu iesāka ar vārdiem: «Ir rudens, atkal gads riņķī, kaut ko esmu gada laikā sarakstījis.» Dzeja skanēja izjusti un aizkustinoši: «Sareizini spāres spārnus varavīksnei krastmalā, pārnesīs tās straumei pāri ieskriesi jau vasarā. Skriesi gravā cauri silam, kurā jāņtārpiņi deg, kad zied debesis tik zilas, prom no krēslas jāaizbēg»... 

Tamāras Skrīnas dzejoļi kā vienmēr bija lakoniski, trāpīgi un dažbrīd izraisīja smaidu: «Smilšu viesulis notrieca kāpostgalvas. Atstāja kriminālos elementus.»

DZEJA VIENO. No labās: Aivars Ustups, Kirils Vilhelms Ēcis, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča, Tamāra Skrīna, Andris Akmentiņš un akordeonists Māris Rozenfelds. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru