Divlitru plastmasas alus pudeles jāatstāj pagātnei

- 22.Septembris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā ir senas alus brūvēšanas tradīcijas, taču divlitru plastmasas alus pudeļu sērga šeit ir krietni iesīkstējusi. Tāpēc Saeimas Tautsaimniecības komisija pēc mana ierosinājuma ir ķērusies pie darba un izstrādājusi grozījumus likumā, lai aizliegtu pārdot stipro alu, kā arī alu tilpumā virs viena litra. Grozījumi parlamentā jau atbalstīti pirmajā lasījumā. Sagaidāmas karstas diskusijas, uzņēmējdarbības neapmierinātība, kā arī spēcīgs nozares lobijs, taču sabiedrība rūpīgi varēs sekot līdzi šim procesam.

Šādas tilpuma mērvienības un tā sauktais pastiprinātais alus neveicina izsenos alus darīšanas paradumus. Patlaban iedzīvotāji ir spiesti nopirkt vairāk, nekā paši var izdzert. Tā, manuprāt, ir pārmērīga alkohola lietošana, nevis samērīga un kvalitatīva produkta patērēšana. Piemēram, Čehijā un citur Eiropā veikalu plauktos pudelēs nav atrodams alus, kas stiprāks par pieciem grādiem, turklāt tas nereti pildīts stikla pudelēs.

Paredzēts, ka alu, raudzētos un pārējos alkoholiskos dzērienus aizliegs pārdot plastmasas pudelēs, kuru tilpums pārsniedz puslitru, ja dzēriens ir stiprāks par 7,5 grādiem. Tāpat nedrīkstēs tirgot alu par litru lielākās pudelēs, ja tā stiprums ir līdz 7,5 grādiem. Ierobežojumi neattieksies uz stikla, keramikas, koka vai metāla iepakojumu, kā arī, ja dzērienu tirgo tā ražošanas vietā. Tas nozīmē, ka vairākas alus šķirnes virs diviem litriem plastmasas pudelēs veikalu plauktos vairs neredzēsim.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru