Divi lielie zelti Roskildē

- 17.Jūlijs, 2014

Latvijas BMX braucēji pagājušās nedēļas nogalē Dānijas pilsētā Roskildē veiksmīgi aizvadīja gan Eiropas kausa izcīņas fināltūri, gan arī šī gada Eiropas čempionātu. Īpašs prieks par to, ka abās sacensībās pašas galvenās zelta medaļas — Elites vīru konkurencē — atceļoja uz Valmieru, par to parūpējās Māra Štromberga aģentūras braucēji Edžus Treimanis un pats Māris Štrombergs.

Vispirms piektdien Edžus finišēja trešais Eiropas kausa izcīņas seriāla pēdējā — 11. posmā, taču ar to viņam pārpārēm pietika, lai Elites vīru grupā uzvarētu kopvērtējumā. Treimanim 331 punkts, aiz viņa kopvērtējumā palika divi Francijas braucēji — Andrē ar 271 un Peluārs ar 231 punktu. Septīto vietu Roskildes posmā, bet augsto piekto pozīciju (213 punkti) sezonas kopvērtējumā izcīnīja vēl viens valmierietis no Māra Štromberga aģentūras Rihards Veide. Jāatzīmē, ka divkārtējais olimpiskais čempions, kuram kopvērtējumā nebija nekādu izredžu (beigās 34 punkti un 79. vieta), piektdien palika ceturtdaļfinālā. Tikai trešajā desmitā Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā palika Tālavas braucēja olimpiete Sandra Aleksējeva — 27 punkti un 27. vieta.

EIROPAS 2014. GADA KAUSA IEGUVĒJS. Edžus Treimanis.