Divas zelta medaļas un trīs Zelta diplomi Gēteborgā

- 14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar pusdienlaikā pie Valmieras kultūras centra bija pulcējušies vecāki, radinieki un citi līdzjutēji, lai sagaidītu no koru olimpiādes Gēteborgā (Zviedrija) Valmieras mūzikas skolas kori SolLaRe, kas, skanot Dziesmai par Valmieru, priecīgi kāpa no autobusa, lai sagaidītājiem nodziedātu fragmentu no Mocarta Mazās nakts mūzikas.

Kā atklāja Valmieras mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, koris no Gēteborgas kopumā  pārvedis divas zelta medaļas un trīs Zelta diplomus, savukārt diriģente Irēna Zelča šajās dienās piedzīvojusi divkāršu gandarījumu, jo kļuvusi par vecmāmiņu mazdēliņam Rojam, kura ģimenē Stokholmā palikusi paviesoties. Par atbildi izskanēja Renāra Veličko korim veltīta un speciāli sacerēta sagaidīšanas dziesma, kuras piedziedājumā vārda cantare vietā skanēja SolLaRe, ko sajūsmināti atbalstīja visi klātesošie.

Par Zviedrijā piedzīvoto tuvāk stāsta kora koncertmeistare Līga Ivāne: «Atklātā čempionāta pirmajā kārtā ieguvām Zelta diplomu, Eiropas čempionātā mums ir Eiropas čempionu tituls, zelta medaļa un Zelta diploms, bet trešajā kārtā – Nāciju Grand Prix – arī zelta medaļa un Zelta diploms. Trešajā kārtā piedalījās apmēram 15 kori, taču vieta šajā kārtā bija jāizcīna ar noteiktu punktu skaitu iepriekšējās kārtās.  Mēs pārspējām vairākus Ķīnas korus, vairākus Krievijas korus, Norvēģijas korus, bet palaidām priekšā dažus ķīniešus, no kuriem viens uzvarēja. Visas dienas dziedājām, strādājām, neizlaižot nevienu kārtu – pirmās dienas konkursā dziedājām trīs, dziesmas, otrajā – četras, bet trešajā – jau piecas, repertuārs bija sagatavots, un, kā atzīmēja diriģente Irēna Zelča,  Valmieras nometnē kora meistarība auga pa dienām, bet Gēteborgā jau pa stundām.

Dzīvojām viesnīciņā ar virtuvi katrā stāvā, mums līdzi bija kāposti, kartupeļi, bietes, siers, maizīte  no Latvijas, ko bija sagādājuši gādīgie vecāki, un katru vakaru, kamēr koris iedziedājās un mēģināja, vecāki, direktore un Santa (Tanenberga) gatavoja vakariņas. Nedaudz izdevās apskatīt arī Gēteborgu – aplūkojām operu no iekšpuses, pastaigājām pa promenādi, pabijām arī veikalos, lai pārvestu dāvanas vecākiem un mazākajiem brāļiem un māsām. Klausījāmies arī citus korus bet ne pārāk daudz, jo bijām ārkārtīgi aizņemti paši ar savu dziedāšanu.

Par finansiālo atbalstu paldies Kultūrkapitāla fondam un Valmieras pašvaldībai, bet Valmieras mūzikas skolas administrācijai un vecākiem – par organizatoriskajām rūpēm, lai mēs šajā olimpiādē varētu sekmīgi piedalīties.»

MĒS ESAM ČEMPIONI. Fredija Merkūrija dziedājumam pievienojies koris SolLaRe. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru