Diletanti bojā tirgu un kvalitāti

- 26.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat sanāca aprunāties ar kādas ceļu projektēšanas firmas puišiem. No vienas puses – viņiem darba netrūkst, uz galdiem projektu mapītes biezum biezas, lai tās piepildītu, nākas likt lietā gan pašu profesionālās zināšanas un praktiskā darba pieredzi, gan arī izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Oficiāli iegādātas projektēšanas programmas, ar kādām strādā sevi un savu pasūtītāju cienoši projektētāji, nav lēts prieks un katrā konkrētā gadījumā, šādu programmu iegādājoties, uzreiz patukšo firmas maciņu vismaz par dažiem tūkstošiem eiro. Tāpat projektēšanas birojā, lai nodrošinātu dokumentācijas kvalitāti, ik pa laikam jāpamaina savu laiku nokalpojušās lielformāta drukas mašīnas, protams, jāatjauno arī datoru bruņojums kopumā.

Visas šīs lietas maksā tik, cik nu tās maksā, attiecīgi arī gala cipars pasūtītāja izsludinātajā iepirkumā sanāk ne tas knapākais. Jo projektēšanas biroja pakalpojuma izcenojums taču ietver arī visas iepriekš minētās lietas, toties parasti nodrošina arī cenai adekvātu kvalitāti.

Taču projektēšanas tirgus ir gana piesātināts ar spēlētājiem. Un tad nu konkurentos šādiem nopietniem projektu birojiem, nopietniem jomas smagsvariem, ar bariņu zinīgu un labi atalgotu darbinieku katrā tādā komandā patlaban arī vakardienas studenti, bariņā vai pa vienam. Jau studiju gados praksē vai piedarbiņā paralēli mācībām viņi pa projektu birojiem apburzījušies, kaut kādas pamatiemaņas apguvuši. Jā, arī redzējuši, ka šajā biznesā patiešām nopietnas naudas apgrozās, pie tam pasūtītāji stāv garās rindās. Un tā nu šie jaunie speciālisti gatavi ar joni mesties projektēšanas tirgū!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru