Desmit gados – 470 skolēnu

19.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kaut arī pagājušajā sestdienā laiks ne pārāk lutināja, Burtniekos pie centra kanāla un tā apkārtnē draudzīgā lielu un mazu aktīvās atpūtas piekritēju pulkā tika svinēta biedrības Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola apaļa jubileja – pirmā desmitgade. Burtnieks ezermalā ieradās rīta pusē, kad rudenīgajā vējā, kas brīžiem mijās ar lietu un pat sīku krusu, ar bojām iezīmētajā copes tīrumā balto zivju ražu vāca trīs drosmīgas makšķernieku ekipāžas, sacenšoties par uzvaru mačos ar pludiņmakšķeri Burtnieku rauda, bet krastā zem lielās nojumes bērni un jaunieši aizrautīgi veidoja māla zivis radošajā darbnīcā.

Ar īsu desmitgades vēsturi iepazīstināja biedrības Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola valdes loceklis OJĀRS BEĶERIS.

Kāpēc vispār šāda forša lieta savulaik tika sākta?

Man kādreiz Mazsalacā bija skolotājs Jānis Valentinovičs, kurš, pats būdams aktīvs makšķernieks, ņēmās ar bērniem. Skatījos un mācījos no viņa. Toreiz uz viļņa bija Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrība (MMB), kas regulāri rādīja labus lomus. Toreiz man labs kolēģis bija Guntis Ansons, Valmierā apgrozījās arī šobrīd liels makšķerēšanas guru Normunds Grabovskis... Es toreiz, vēl esot Valmieras rajonam, tur biju atbildīgais par sportu, un viens no sporta veidiem, protams, bija arī makšķerēšana. Vismaz reizi gadā Salacā rīkojām rajona čempionātu, arī Salacas kausa izcīņu. Kad Ansons devās uz citiem makšķerēšanas plašumiem, vēl 10 gadus turpinājām ar Gunta Ansona kausa izcīņu. Tad nolēmām, ka vajag veidot biedrību, ko nosaucām par Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skolu, jo mums bija ļoti daudz bērnu, kas nāca copes mačus skatīties, kā arī paši piedalījās. Ar gandarījumu tagad varu teikt, ka pa šiem 10 gadiem caur dažādiem projektiem un apmācībām, nometnēm un treniņiem skolai cauri izgājuši 470 bērni! Lielākoties no Alojas un Burtnieku novada, arī no paša Burtnieka krasta, protams, no Vecates, arī no Mazsalacas un Valmieras. Tikai nesen esam Matīšu kanālā, tāpēc gaidām arī lielāku pieplūdumu no matīšniekiem.

Kas bijuši tavi galvenie palīgi? Gandrīz pustūkstoti bērnu ieinteresēt – tā nav joka lieta...

Ļoti profesionāli palīgi man visu laiku bijuši un joprojām ir Vitālijs Začs un Ivars Polis no Valmieras MMB, Mazsalacā man ļoti daudz palīdzējuši Jānis Valentinovičs un Guntars Bērziņš. Jau pašā sākumā mums bija skaidrs, ka neaprobežosimies tikai ar makšķerēšanu, tāpēc mums šodien programmā arī laivošana. Tāpat māls, kas Burtniekos bijis jau no seniem laikiem, tāpēc šodien te ar radošo darbnīcu ir mana palīdze jau ilgus gadus no Alojas, bet šobrīd Valmieras Mākslas skolas direktore Inese Mētriņa. Visos skolas pasākumos galvenais administrators bijis Juris Alps, bet skolas projektus rakstījusi un kopā liek Ginta Zariņa. Šodien šeit būs arī Dainis Ozols, kas pastāstīs par iežiem, akmeņiem.

Burtnieks sagaidīja arī makšķernieku lomu svēršanu, te ar vairāk nekā 10 kilogramiem balto zivju vinnēja sacensību pati pieredzējušākā ekipāža Ivars Polis un Imants Saulītis. Pasākums Burtnieka krastā turpinājās arī pēcpusdienā.

CIK TAD MUMS BŪS? Imants Saulītis (pirmais no labās) sver savu lomu. Kā veicies laivas pāriniekam, vēro Ivars Polis (otrais no labās). Abu mūspuses copes korifeju duets sestdien cīņā par Burtnieku raudu palika nepārspēts. Starp citu, svētdien Imantam palika apaļi 70, bet pirmdien Ivaram – 79 gadi. Ne asakas jums arī turpmāk!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru