Derīgas lietas: no idejas līdz prototipam 48 stundās

27.Novembris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

No piektdienas vakara līdz pat svētdienas vakaram kaimiņpilsētā Cēsīs risinājās starptautisks koksnes hakatrons Garage48 Wood. Tā kā latviešiem, tostarp Liesmas lasītājiem, no šāda tipa vārdiem -troniem laikam pazīstamāki būs biatlons un triatlons, tad atļaušos pasākumu nodēvēt par 48 stundu (divas diennaktis) ilgu jaunu interesantu projektu iemiesojumu dažādos kokmateriālos, sākot ar pliku ideju un beidzot ar gatava izstrādājuma prototipu vai vismaz modeli, ja nosacītais divu dienu laikā tapušais produkts ir gan izmēros, gan darba apjoma ziņā ietilpīgs.

Ideālāku vietu par mūsdienīgi aprīkoto jaunbūvēto Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas kokapstrādes darbnīcu Vidzemē laikam šobrīd atrast grūti. Tur tad nu arī trīs dienas skanēja latviešu, igauņu, angļu un arī krievu valoda, palīdzot ar idejām apmainīties un praktiskos darbus darīt abu dzimumu aktīviem interesentiem. Pieteikumā tika solīts, ka «piedalīsies dažādu kokrūpniecības uzņēmumu pārstāvji no Vidzemes, dizaineri, arhitekti, inženieri, galdnieki un jomas studenti, kuri nedēļas nogales ietvaros ekspertu vadībā komandās izstrādās koksnes produktu prototipus, meklējot risinājumus kokmateriālu izmantošanai publiskajās telpās un nozarē kopumā».

Liesma Cēsīs pabija svētdienas priekšpusdienā, kad lielākā daļa komandu jau bija tikušas līdz sava lolojuma pusgatavam veidolam. Finišs bija noteikts trijos pēcpusdienā, taču līdz prezentāciju sākumam tad vēl pāris stundas, kas tāpat tika izmantotas visa pieslīpēšanai i tiešā, i pārnestā nozīmē.

Tā kā pēc dabas esmu izteikts latvietis praktiskais, tad, ielūkojoties telpās, kurās tapa dažādi izstrādājumi no koka, saplākšņa, mēbeļu auduma un pat strādāja vesela baterija ar 3D printeriem, izvēlējos trīs, manuprāt, reālus un pēcāk arī mūsu ikdienā lietojamus izstrādājumus, par kuriem pastāstīja to līdzautori. Hronoloģiskā secībā tie būs no saplākšņa loksnēm un koka brusām gatavots dārza vai pludmales zvilnis divi vienā, (nosacīti) mazbudžeta koka paneļu māja ar tajā iebūvētu metāla jūras konteineru un saplākšņa konstrukcijas krēsls ar auduma apdari.

INTERNACIONĀLS DUETS. Latviešu dizainere Agate (no kreisās) un igauņu arhitekte Marianna kopā ar četriem igauņu puišiem veido interesantu koka – metāla konstrukciju māju. Makets priekšplānā pavisam neliels, tumšā krāsā iekšpusē – jūras konteiners.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru